Hokejisti podľahli Michalovciam, základnú časť ligy ukončia na treťom mieste

ŠPORT - Hokej | 7.2.2014, 21.38, prispievatelia

Posledný domáci zápas v základnej časti trnavským hokejistom nevyšiel podľa predstáv.

Ilustračné foto: shutterstock.com

Piatkový zápas proti Michalovciam začali Gladiátori gólom Hlucha v presilovej hre.

Neuplynuli ani dne minúty a hostia vyrovnali Drotárom. Prvá tretina sa skončila nerozhodne 1:1.

Na začiatku druhej časti hry išli do vedenia hostia, gólovo sa presadil Majerník.

Trnavčania o tri minúty dokázali vyrovnať. Na 2:2 upravil Hronec.

Krátko po polovici zápasu sa pred Hálu dostali Kmiť so Šechným.

Strela prvého menovaného bola jemne tečovaná skúseným Richardom Šechným a oblúčikom skončila v bráne Trnavy.

Nervozita v zápase bola zrejmá, osobné tresty za nešportové správanie dostali traja hráči.

Do konca stretnutia gól už nepadol a Michalovce si na cestu domov pribalili výhru 3:2.

Gladiátori ukončia základnú časť súťaže na treťom mieste. Nič na tom nezmení ani posledný zápas v Senici.

Prvé zápasy play – off sa uskutočnia 14. a 15. februára. Koho privítajú Trnavčania na domácom ľade bude jasné až po záverečnom kole.

HK Trnava – HK Dukla Michalovce 2:3 (1:1, 1:2, 0:0)

Góly: 12. Hluch, 25. Hronec – 14. Drotár, 22. Majerník, 32. Šechný
Strely: 41:35
Vylúčenia: 4:7, navyše Hano (TRN) Šechný a Lenďák (MICH) 10 minút za nešportové správanie
Presilovky: 1:0
Rozhodovali : Krist – M. Tvrdoň, P. Tvrdoň
Diváci: 325

Trnava: Hála – Poláček, Reho, Hluch, Hronec, Valjent, Loydl, Demo, Domaev – Čunderlík , Dudáš, Jurák, Hlinka, Baran, Lisoň, Kluka, Kovaľ, Schmidt, Grman, Hano, Rosa
Michalovce: Fedor – Kubát, Šeliga, Lenďák, Urban, Pástor, Žemba – Drotár, Kmiť, Šechný, Hinďoš, Majerník, Palovčík, Banovský, Cmorej, Linet, Čížek, Schnelly, Stríž

1 Hokejový club 46 Bardejov 44 33 2 8 1 204 : 99 104
2 Hokejový club Dukla Senica 43 28 3 11 1 152 : 94 91
3 Hokejový klub Trnava 43 26 3 12 2 122 : 86 86
4 HC 07 DETVA s.r.o. 43 21 5 15 2 153 : 112 75