Hokejisti vstúpili do play–off víťazne, Prešov zdolali 6:4

ŠPORT - Hokej | 14.2.2014, 20.46, prispievatelia

Trnavčania v úvodnom zápase vyraďovacej časti zdolali súpera z Prešova. Séria pokračuje druhým zápasom v sobotu podvečer.

Opora v bráne Miroslav Hála. Foto: Dominika Handzušová

Gladiátori sa do svojho súpera pustili s chuťou, už v štvrtej minúte otvoril skóre domáci Michal Dudáš.

Vydarenou kľučkou si vytiahol brankára Martona poslal Trnavu do vedenia.
V štrnástej minúte už svietilo na tabuli 2:0.

Peter Trokan vybojoval puk pri mantineli, posunul sa pred bránu a nedal brankárovi hostí šancu.

O necelé tri minúty kanonier hostí Igor Halás strelou spomedzi kruhov znížil na 1:2.

Následne hrali Prešovčania presilovku a hlavný rozhodca sa trochu upískol, prerušil hru, napriek tomu, že brankár Hála chcel rozohrať.

Po opakovanom vhadzovaní zapadla strela Tkáča za Hálu a bolo vyrovnané.

V druhej tretine sa presadil iba domáci Pavol Poláček a Trnava viedla 3:2.

Gladiátori nevyužili presilovku o dvoch mužov, ale po dvoch tretinách hry viedli.

V úvode záverečnej časti si ukážkovo nakorčuľoval Jozef Reho od modrej ku kruhom a po prihrávke od Čunderlíka nemal problém skórovať. 4:2.

Trnavčania ukážkovo ubránili presilovku, prišlo však nedorozumenie pri striedaní, medzi dvoch obrancov sa dostal Horváth a znížil na 4:3.

Presne o dvadsať sekúnd poslal Trnavu opäť do dvojgólového vedenia pekným blafákom Peter Trokan - 5:3.

Gólové preteky pokračovali a Prešov znížil znovu. Krempaský z pravého kruhu zdramatizoval prvý zápas play–off.

Trnavčania umne bránili jednogólový náskok. Hosťom nepomohla ani hra bez brankára, do prázdnej brány ešte skóroval domáci Marek Lisoň.

Slušná návšteva, viac ako 700 ľudí, videla dobrý zápas a výhru domácich.
Druhý duel je na pláne už túto sobotu o 17.00 na trnavskom zimnom štadióne.

HK Gladiators Trnava – HC Prešov 6:4 (2:2, 1:0, 3:2)
Góly: 4. Dudáš, 14. a 51. Trokan, 28. Poláček, 44. Reho, 59. Lisoň – 17. Halás, 18. Tkáč, 51. Horvát, 52. Krempaský

Strely: 30:26
Vylúčenia: 7:9
Presilovky: 2:1
Rozhodovali : Krist – Kuník, Nosek
Diváci: 730

Trnava: Hála – Poláček, Reho, Hluch, Hronec, Loydl, Valjent, Demo, Hano – Čunderlík, Dudáš, Jurák, Baran, Lisoň, Trokan, Kluka, Kovaľ, Schmidt, Domaev, Grman, Rosa
Prešov: Marton – Malina, Tkáč, Ejem, Slávik, Ivančo, Ružička, Guntáš, Tartaľ – Halás, Kohutiar, Sabol, Krempaský, Podsedlý, Prokop, Kivader, Knap, Tomčák, Chalupa, Fusek, Horvát