Gladiátori porazili Prešov aj v sobotu, v sérii vedú už 2:0

ŠPORT - Hokej | 15.2.2014, 20.36, prispievatelia

V nervóznom zápase potvrdili trnavskí hokejisti výsledok z prvého zápasu a od postupu do semifinále ich delí už iba jedna výhra.

Gladiátori porazili Prešov aj v sobotu, v sérii vedú už 2:0

Horúce momenty pred bránou Prešova v druhom zápase série. Foto: Dominika Handzušová.

Druhý zápas série prilákal do hľadiska trnavského zimného štadióna takmer tisíc divákov.

Prvá tretina napodobnila tú reprezentačnú a skončila sa bez zmeny skóre.

Divákov zdvihol zo sedadiel hrubý a zbytočný faul Prešovčana Tupého na domáceho Kluku.

K tomu síce prišiel na ľadovú plochu lekár, odišiel však po vlastných. Tupý v zápase dohral rozhodca ho vylúčil do konca zápasu.

Blížila sa polovica zápasu a skúsený Anton Lezo poslal do nájazdu Martina Barana a ten šancou nepohrdol. Domáci viedli 1:0.

Trnava krátko pred koncom druhej tretiny zvýšila na 2:0, keď využil presilovú hru Peter Trokan.

V záverečnej tretine zvýšil na rozdiel troch gólov Roman Jurák a bolo zrejmé kto sa bude tešiť z výhry.

Desať minút pred koncom pridal Jurák svoj druhý gól a hralo sa už iba o čisté Hálovo konto.

Tento rébus vyriešil v presilovke Prešova hosťujúci Horvát a znížil.

Trnavčania zvládli domáce duely a postupový mečbol môžu premeniť už v utorok v Prešove.

HK Gladiators Trnava – HC Prešov 4:1 (0:0, 2:0, 2:1)
Góly: 29. Baran, 39. Trokan, 46. a 50. Jurák – 55. Horvát
Strely: 31:28
Vylúčenia: 8:10, navyše Tupý (Prešov) 5 min. + DKZ
Presilovky: 3:1
Oslabenia: 0:0
Rozhodovali : Bachúrik – Vido, Valo
Diváci: 928

Trnava: Hála – Poláček, Reho, Hluch, Hronec, Loydl, Valjent, Demo, Hano – Čunderlík, Lezo, Jurák, Baran, Lisoň, Trokan, Kluka, Kovaľ, Schmidt, Dudáš, Grman, Rosa
Prešov: Marton – Malina, Tkáč, Ejem, Slávik, Ivančo, Ružička, Tupý, Brcko – Halás, Kohutiar, Sabol, Krempaský, Podsedlý, Prokop, Kivader, Knap, Tomčák, Horvát, Paločko, Themár