Hokejisti tesne prehrali v Prešove, séria pokračuje štvrtým zápasom

ŠPORT - Hokej | 19.2.2014, 08.25, prispievatelia

Rozbité plexisklo, dva zlepené góly domácich, využitá hra bez brankára. Aj taký bol tretí zápas play-off prvej hokejovej ligy medzi Trnavou a Prešovom. Stav série je 2:1 pre gladiátorov.

Hokejisti tesne prehrali v Prešove, séria pokračuje štvrtým zápasom

Ilustračné foto: shutterstock.com

Trnavčania pricestovali do Prešova s cieľom vyhrať hneď prvý duel a ukončiť sériu hranú na tri víťazné zápasy.

Usporiadatelia pripravili na zimnom štadióne aj premietanie zápasu Slovensko – Česko, divákom tak nič neuniklo ani zo zápasu v Soči.

Prevahu mali v úvode domáci, bez gólového efektu. Prvú tretinu museli prerušiť, keď Sabol atakoval Poláčeka a tvrdý náraz plexisklo nevydržalo.

Asi po dvadsiatich minútach pokračovala hra ďalej a tretina sa skončila bez gólov.

Blížila sa polovica zápasu a Prešov mal výhodu presilovky o dvoch hráčov. Tomáš Tupý, ktorý sa v Trnave predviedol hrubým faulom, poslal domácich do vedenia 1:0.

Následne sa proti pravidlám previnili hostia a pri hre štyroch na štyroch zvýšil Jozef Tomčák na 2:0 pre domácich.

Trnavčania sa trápili v koncovke po celý zápas, skórovali až v záverečnej minúte. Odvolali brankára Hálu a sedemnásť sekúnd pred koncom tretej tretiny znížil na konečných 1:2 Tomáš Hluch.

Druhú šancu na výhru v celej sérii majú Trnavčania v stredu od 17.00 opäť na ľade Prešova.

Prípadný piaty zápas by sa hral v Trnave v piatok 21. februára o 17.00.

HC Prešov – HK Gladiators Trnava 2:1 (0:0, 2:0, 0:1)
Góly: 29. Tupý, 30. Tomčák – 60. Hluch
Strely: 35:24
Vylúčenia: 7:8, navyše Prokop (Prešov) a Baran 10 min. za nešportové správanie
Presilovky: 1:0
Rozhodovali : Jura – Bogdaň, Pribula
Diváci: 231

Prešov: Marton – Malina, Tkáč, Ejem, Tartaľ, Ivančo, Ružička, Tupý, Brcko – Halás, Kohutiar, Sabol, Krempaský, Paločko, Prokop, Tomčák, Horvát, Podsedlý, Kivader, Fusek, Knap

Trnava: Hála – Poláček, Reho, Hluch, Hronec, Loydl, Valjent, Demo, Barilla – Čunderlík, Dudáš, Jurák, Baran, Lisoň, Trokan, Kluka, Kovaľ, Schmidt, Grman, Hano, Rosa