V prvom semifinále hokejisti prehrali, dominoval veterán Šechný

ŠPORT - Hokej | 24.2.2014, 22.08, prispievatelia

Viac ako tisíc divákov videlo výborný hokej. Po prvom zápase semifinálovej série vedú Michalovce.

Veterán Richard Šechný na fotografii úplne vpravo. Foto: Dominika Handzušová

V úvode prvého zápasu proti Michalovciam nevyužili Trnavčania dve presilovky a o pár minút prišiel trest v podobe gólu matadora slovenských klzísk Richarda Šechného. Dukla viedla 1:0.

Do konca prvej časti hry sa skóre už nezmenilo, gladiátori nevyužili ďalšiu presilovú hru.

V druhej tretine domáci pridali na dôraze, dostávali sa do nebezpečných šancí.

Michalovce zle striedali a rozhodca ich poslal do štyroch.

Po pár sekundách mala Trnava výhodu presilovky o dvoch mužov.

Krížna prihrávka Lisoňa našla Barana a bolo vyrované.

Obe mužstvá hrali dobrý hokej, brankári si v tomto zápase zachytali.

Šesť sekúnd pred koncom druhej časti hry sa už videli domáci v šatni a z prečíslenia poslal Duklu do vedenia Čížek.

V tretej tretine vyrovnali Trnavčania opäť v presilovke. Tomáš Hluch na dvakrát prekonal Fedora.

Desať minút pred koncom dal svoj druhý gól v zápase hosťujúci Čížek a o pár sekúnd zvýšil už na 4:2 pre Michalovce Urban.

Domáci hokejisti hnaní divákmi nezložili zbrane a gól Jakuba Loydla zdramatizoval zápas.

Do konca ostávali asi dve minúty, brankár Hála smeroval na striedačku a Trnava to skúsila v šiestich korčuliaroch.

O výhre rozhodol Richard Šechný, keď poslal puk do prázdnej brány.

Séria pokračuje na trnavskom zimnom štadióne v utorok 25. februára o 17.00.

HK Gladiators Trnava – HK Dukla Michalovce 3:5 (0:1, 1:1, 1:3)
Stav série 0:1

Góly: 30. Baran, 44. Hluch, 58. Loydl – 15. a 59. Šechný, 40. a 50. Čížek, 51. Urban
Strely: 43: 31
Vylúčenia: 5:8, navyše Banovský (Michalovce) 10 min. za nešportové správanie
Presilovky: 2:0
Rozhodovali : Bachúrik – Moravec, Valo
Diváci: 1088

Trnava: Hála – Poláček, Reho, Hluch, Demo, Loydl, Macháč, Hano, Božik – Čunderlík, Dudáš, Jurák, Baran, Lisoň, Lezo, Kluka, Trokan, Schmidt, Grman, Kovaľ, Rosa
Michalovce: Fedor – Kubát, Šeliga, Stríž, Urban, Pástor, Žemba – Banovský, Kmiť, Šechný, Čížek, Kubiš, Palovčík, Cmorej, Majerník, Schnelly, Megela