Hokejisti v druhom zápase porazili Michalovce, séria pokračuje na východe republiky

ŠPORT - Hokej | 26.2.2014, 07.42, prispievatelia

V utorkovom zápase si udržal brankár Hála čisté konto a gladiátori vyrovnali stav série na 1:1.

Hokejisti v druhom zápase porazili Michalovce, séria pokračuje na východe republiky

Brankár Hála udržal čisté konto. Foto: Dominika Handzušová.

Trnavskí hokejisti sa v druhom semifinálovom zápase pustili do svojho súpera z Michaloviec s chuťou.

V tretej minúte využili presilovke, ale rozhodca Goga neuznal Čunderlíkov gól pre údajné postavenie hráča v bránkovisku.

O pár sekúnd už domáci Baran presilovku využil a poslal Trnavu do vedenia.
V desiatej minúte mali početnú výhodu gladiátori opäť a na 2:0 zvýšil Tomáš Hluch. Jeho nahodený puk skončil v sieti Fedora.

Trnavčania ustáli dve oslabenia a prvá tretina sa skončila.

Druhá časť hry bola poznačená pohodlným vedením domácich, ktorým stačilo narúšať útoky Michaloviec a zbytočne nefaulovať.

Gólmani oboch mužstiev si zastali svoje pozície a vyrovnaný hokej pokračoval až do tretej časti hry.

V poslednej tretine zvýšili hostia aktivitu, do výraznejších šancí sa pred Hálu nedostali.

Dve minúty pred koncom zápasu si sadol na trestnú lavicu Richard Šechný a prakticky tak rozhodol o výhre Trnavy.

Krátka hra Michaloviec bez brankára nič nezmenila. Domáci tak oplatili svojmu súperovi pondelkovú prehru.

Séria pokračuje v Michalovciach v piatok 28. februára a 1. marca. Tak ako vo štvrťfinále, hrá sa na tri víťazné zápasy.

HK Gladiators Trnava – HK Dukla Michalovce 2:0 (2:0, 0:0, 0:0)
Stav série 1:1
Góly: 5. Baran, 10. Hluch
Vylúčenia: 4:7
Presilovky: 2:0
Rozhodovali : Goga – Návratek, Stanzel
Diváci: 1135

Trnava: Hála – Poláček, Reho, Macháč, Hluch, Demo, Loydl, Hano, Božik – Čunderlík, Dudáš, Jurák, Lisoň, Schmidt, Trokan, lezo, Kluka, Rosa, Grman, Kovaľ, Baran
Michalovce: Fedor – Kubát, Šeliga, Stríž, Urban, Pástor, Žemba – Drotár, Kmiť, Šechný, Čížek, Palovčík, Čížek, Cmorej, Linet, Kubiš, Megela, Schnelly, Banovský