Hokejisti vyhrali prvý zápas v Michalovciach, v sobotu môžu rozhodnúť sériu

ŠPORT - Hokej | 28.2.2014, 20.40, prispievatelia

Gladiátori vedú v sérii 2:1, ak vyhrajú aj v sobotu, sú vo finále. Tam už postúpil favorizovaný Bardejov.

Hokejisti vyhrali prvý zápas v Michalovciach, v sobotu môžu rozhodnúť sériu

Radosť hokejistov po prvom zápase v Michalovciach. Foto: Dominika Handzušová.

V treťom zápase semifinálovej série cestovali Trnavčania do Michaloviec.

Prvú tretinu boli hostia aktívnejší a na strely ju vyhrali 17:7.

Gólovo sa presadil v sedemnástej minúte Martin Kovaľ. Dostihol puk od Loydla a švihom prekonal domáceho brankára.

Druhá časť hry bola vyrovnaná až do 28. minúty.

Po vhadzovaní si počkal na prihrávku Marek Lisoň a poslal Trnavu do vedenia o dva góly.

O pár minút bolo už 0:3, keď z prečíslenia Barana a Kovaľa skóroval druhý menovaný.

Michalovce si vzali oddychový čas a vymenili brankára.

Ani nie o minútu však inkasovali opäť. Nového strážcu bránky prekonal Martin Baran. Domáci boli na uterák. Prehrávali 0:4.

V úvode tretej tretiny vyhodil Poláček puk z hracej plochy a putoval na dve minúty na trestnú lavicu. Za rovnaký prehrešok tam už sedel aj jeho spoluhráč Loydl a Trnava hrala oslabená o dvoch hráčov.

Po prihrávke Šechného znížil na 1:4 Drotár.

Druhý gól Michaloviec padol po chybnej rozohrávke a na Hálu išiel sám Majerník a nedal mu šancu.

Domáci odvolali brankára, nič podstatné sa už v zápase nestalo.

Ak Trnavčania v sobotu vyhrajú, ukončia sériu. V prípade výhry domácich sa rozhodne v piatom zápase v Trnave.

HK Dukla Michalovce – HK Gladiators Trnava 2:4 (0:1, 0:3, 2:0)
Stav série 1:2
Góly: 41. Drotár, 57. Majerník – 17. a 32. Kovaľ, 28. Lisoň, 33. Baran
Vylúčenia: 9:11
Presilovky: 1:0
Oslabenia: 1:0
Rozhodovali : Novák – Gavalier, Smerek
Diváci: 1700

Michalovce: Fedor, Němec – Kubát, Šeliga, Stríž, Urban, Pástor, Žemba – Drotár, Kmiť, Šechný, Kubiš, Palovčík, Hinďoš, Cmorej, Majerník, Čížek, Schnelly, Banovský

Trnava: Hála – Poláček, Reho, Demo, Hluch, Loydl, Hano – Jurák, Čunderlík, Dudáš, Lisoň, Baran, Rosa, Kovaľ, Schmidt, Kluka, Božik, Grman