Gladiátori v sobotu prehrali, rozhodne piaty zápas v Trnave

ŠPORT - Hokej | 1.3.2014, 19.58, prispievatelia

Druhý zápas v Michalovciach ovplyvnil incident z piatkového. Traja hráči Trnavy dostali trest v hre za konflikt s divákmi. Všetko odštartovala potýčka funkcionárov na tribúne.

Gladiátori v sobotu prehrali, rozhodne piaty zápas v Trnave

Momentka z prvého zápasu. Foto: Dominika Handzušová.

Na štvrtý zápas semifinále nastúpili iba tri útočné formácie Trnavčanov.

Už v tretej minúte prekonal z kruhov Hálu domáci Čížek.

Trnavčania vyrovnali už v desiatej minúte, keď nedôslednosť v obrane využil skúsený Anton Lezo.

Stav skóre sa už do konca tretiny nezmenil. V úvode druhej časti hry poslal Michalovce do vedenia Majerník.

Od tohto momentu bolo na ľade iba jedno mužstvo a o pár minút prišiel aj tretí gól domácich. Strelou z pravej strany prekonal Hálu Palovčík.

Krátko po polovici zápasu dal štvrtý gól Takáč a bolo vlastne rozhodnuté.
V poslednej časti zápasu pridali Michalovčania dva góly a potvrdili svoju výhru.

Presilovú hru v záverečnej v závere využil Trnavčan Dávid Schmidt a znížil na 2:6.

Hrali sa posledné dve minúty a pri striedačkách bol zrazený kapitán Trnavy Pavol Poláček.

Urban Demo nezostal nič dlžný svojej povahe a chcel ho pomstiť. Čiarovému rozhodcovi musel dokonca pomôcť hlavný, aby Dema zastavili.

Padli vysoké tresty. Michalovčan bol vylúčený do konca zápasu a Demo dokonca trest v hre za inzultáciu rozhodcu.

Domáci ešte dvakrát využili presilovku a konečný stav je z ich pohľadu 8:2.
O postupujúcom do finále tak rozhodne piaty duel na ľade Trnavy.

Naplánovaný je na pondelok o 17.00.

HK Dukla Michalovce – HK Gladiators Trnava 8:2 (1:1, 3:0, 4:1)
Stav série 2:2
Góly: 3., 50., 60. Čížek, 23. Majerník, 29. Palovčík, 32. Takáč, 53. a 59. Žemba – 10. Lezo, 55. Schmidt
Vylúčenia: 8:6, navyše Kubiš (Mich.) 5 min. + DKZ, Demo (TT) 10 min. za nešportové správanie
Presilovky: 2:1
Rozhodovali : Jura – Rovenský, Korba

Michalovce: Fedor – Kubát, Šeliga, Urban, Pástor, Žemba , Drotár - Kmiť, Šechný, Banovský, Takáč, Palovčík, Hinďoš, Cmorej, Majerník, Čížek, Schnelly, Stríž, Kubiš
Trnava: Hála – Poláček, Demo, Hluch, Hano, Loydl – Jurák, Lezo, Dudáš, Kovaľ, Baran, Schmidt, Kluka, Grman, Božik

Čo sa stalo v piatkovom zápase?

Podľa oficiálnej stránky trnavských gladiátorov na sociálnej sieti sa v priestore VIP tribúny odohrala mela medzi michalovskými a  trnavskými funkcionármi. Keď to uvideli hráči, nakorčuľovali k časomiere a snažili sa brániť svoje vedenie. Lisoň, Rosa a Reho na sobotňajší zápas nemohli nastúpiť, pretože im za inzultáciu divákov odobrali registračky (za takýto trest je automaticky stop na jeden zápas).