Bronzovým hokejistom ďakovalo za sezónu dvetisíc divákov

ŠPORT - Hokej | 4.3.2014, 07.00, prispievatelia

V rozhodujúcom piatom zápase semifinálovej série prehrali Trnavčania s Michalovcami.

Trnavskí hokejisti skončili v ročníku 2013/2014 tretí. Foto: Dominika Handzušová

Na rozhodujúci zápas o postup do finále si do Trnavy Michalovčania zavolali aj posily z extraligy.

K tímu sa v rámci striedavého štartu pripojili Jankovič a Lažo.

Hostia pricestovali do Trnavy o jeden deň skôr, aby eliminovali únavu po dlhej ceste.

Na prvý gól stretnutia čakali diváci až do jedenástej minúty keď využil presilovku hosťujúci Jaroslav Kmiť.

Neprešlo ani päť minút a hostia viedli o dva góly. Majerník dorazil strelu spoluhráča Takáča.

Na začiatku druhej časti hry nevyužili Trnavčania presilovú hry o dvoch mužov.

Kontaktný gól prišiel až v 26. minúte, keď presilovku využil Jurák.

Trnavčania sa tešili iba niečo vyše minúty, keď Majerník druhým gólom opäť navýšil vedenie hostí.

Sled rýchlych gólov pokračoval a už o 14 sekúnd znížil domáci Jurák, rovnako svojim druhým gólom v zápase.

Do konca tretiny sa presadili už iba hostia, konkrétne Šeliga a Hinďoš a bolo 2:5.

Bránku Trnavy opustil Hála a nastúpil Petrovč.

Domáci bojovali, ale gól prišiel až v päť minút pred koncom tretiny. Peknou strelou vo vlastnom oslabení sa prezentoval Čunderlík.

Dukla odpovedala už o 23 sekúnd gólom Takáča a nebolo o finalistovi pochýb.

Po prehre 3:6 si prevzali Trnavčania medaily a pohár za tretie miesto. Okrem toho aj potlesk a poďakovanie od zaplneného hľadiska.

HK Gladiators Trnava – HK Dukla Michalovce 3:6 (0:2, 2:3, 1:1)
Konečný stav série 2:3

Góly: 26. a 27. Jurák, 55. Čunderlík – 11. Kmiť, 16. a 27. Majerník, 35. Šeliga, 39. Hinďoš, 55. Jankovič
Strely: 46:34
Vylúčenia: 5:7
Presilovky: 1:3
Oslabenia: 1:0
Rozhodovali : Jonák – Tvrdoň, Výleta

Trnava: Hála – Poláček, Reho, Hluch, Macháč, Hano, Loydl, Božik – Čunderlík, Dudáš, Jurák, Baran, Lisoň, Schmidt, Kovaľ, Lezo, Trokan, Grman, Kluka, Rosa

Michalovce: Fedor – Kubát, Šeliga, Urban, Pástor, Žemba , Drotár - Kmiť, Šechný, Banovský, Takáč, Palovčík, Hinďoš, Cmorej, Majerník, Čížek, Schnelly, Stríž, Kubiš