Majcichovská stolnotenisová nádej Zuzana Sisková majsterkou Slovenska

ŠPORT - Ostatné športy | 30.5.2014, 08.38, prispievatelia

Druhý májový víkend sa v Čadci uskutočnili Majstrovstvá Slovenska v stolnom tenise pre rok 2014 v kategórii najmladšieho žiactva. Na slovenskom šampionáte si stolnotenisový klub TTC Majcichov po minuloročnej bronzovej medaile pripísal ďalší, až trojnásobný medailový úspech.

Zuzana Sisková. Foto: archív TTC Majcichov

Najväčšiu radosť urobila Majcichovčanom Zuzana Sisková, ktorá v zmiešanej štvorhre spolu s Adamom Klajberom (SŠK Poproč) bez prehry jediného setu získala prvú zlatú medailu.

A to ešte k najcennejšiemu kovu pridala aj ďalšie dve medailové umiestnenia. Vo dvojhre dievčat ju zastavila až v semifinále Nina Višňovská z Nových Zámkov, čo znamenalo pre Zuzku zisk prvého bronzového kovu na turnaji.

Druhú bronzovú medailu si Zuzka vybojovala vo štvorhre dievčat s Adrianou Balúchovou (STK Rybník), keď podľahli neskoršej víťaznej dvojici Lacenová-Slobodníková.

Trojnásobným medailovým ziskom tak Zuzka dosiahla historický úspech pre seba aj majcichovský stolný tenis. Víťazkou dvojhry dievčat sa stala Hana Slobodníková z Bratislavy.

Kúsok od medaily boli Majcichovčania aj v štvorhre chlapcov. Dominik Sekera a Filip Krajčovič sa dostali do štvrťfinále a postup na medailové stupne im po veľkom boji unikol len o vlások.

Vo dvojhre Dominik Sekera ani Filip Krajčovič do vyraďovacích bojov nepostúpili, aj keď Dominik bol k tomu veľmi blízko. Majstrom Slovenska sa stal Adam Klajber z Poproča.

V zmiešanej štvorhre skončili Sekera spolu so Škápikovou (Moravský Sv. Ján) na 9. až 16. mieste a Krajčovič z Kovárovou (Moravský Sv. Ján) na 17. až 24. mieste.