Spartak v príprave zdolal Baku, otestoval aj možné posily

ŠPORT - Futbal - Spartak | 25.6.2014, 21.18, Ján Král

Spartak Trnava vyhral v prípravnom zápase v rakúskom Lutzmannsburgu nad azerbajdžanským Interom Baku 2:1.

Spartak v príprave zdolal Baku, otestoval aj možné posily

Duel v prvom polčase poznačil intenzívny dážď. S ustupujúcimi zrážkami prišla aj prvá gólová situácia, keď Čonka strelou z hranice šestnástky otvoril skóre. Po zmene strán ako prví skórovali hostia, Špičič vyrovnal.

Konečný výsledok však udal Nworah, keď sa pekne položil do centra z pravej strany a hlavou nedal súperovmu brankárovi šancu.

Negatívom stretnutia bolo zranenie Dobrivoja Rusova. Po zrážke so stopérom Marekom Janečkom síce stretnutie dochytal, po záverečnom hvizde rozhodcu sa však necítil dobre a lekári rozhodli, že bude lepšie, keď podstúpi vyšetrenie v nemocnici.

„Zápas hodnotím pozitívne, Baku má silný tím, aj v závere stretnutia bolo vidieť, že nie sú zvyknutí prehrávať, keď na ihrisku pribudla nervozita. Zápas nám ukázal, s kým môžeme počítať a s kým nie,“ povedal tréner Spartaka Juraj Jarábek.

V stretnutí dostali príležitosť aj traja hráči, ktorí sú v trnavskom kolektíve noví. Na pravej strane zálohy v prvom polčase operoval Nitran Nikolas Špalek.

„Dnes sa k nám pripojil, s hráčom sme dohodnutí, verím, že čoskoro doladíme jeho príchod,“ povedal tréner Juraj Jarábek.

V druhom dejstve nastúpil v strede trnavskej zálohy španielsky stredopoliar José David Casado Garcia (nar. 14.1.1988), ktorý na jar hrával v Gabčíkove.

„Upútal ma, keď sme hrali v Červeníku proti Senici, nastúpil vtedy proti nám. Prešiel akadémiou FC Barcelona, vidno, že veľmi dobre ovláda futbalovú abecedu. Myslím si, že nám môže pomôcť, i keď nie hneď, keďže má fyzické resty,“ pokračoval trnavský kouč.

Na post ofenzívneho záložníka nastúpil Čech Tomáš Okleštěk. „Tomáš je futbalový, ale vidno, že po pauze je zanedbaný. Uvidíme, necháme si ešte čas na rozmyslenie.“

Spartak Trnava – Inter Baku 2:1 (1:0)
Góly: Čonka, Nworah – Špičič
SPARTAK (1. polčas): Rusov – Siva, Janečka, Tóth, Čonka – Špalek, Kuzma, Sabo, Chovanec – Vlasko – Vyskočil
SPARTAK (2. polčas): Rusov – Kasaj, Janečka, Tóth, Mikovič – Mikinič, Karaš, Casado, Sabo – Okleštek – Nworah