Trnavský cyklista Ľuboš Malovec získal na majstrovstvách Slovenska zlato i striebro

ŠPORT - Ostatné športy | 3.7.2014, 07.00, prispievatelia

Zlatú medailu z pretekov jednotlivcov a striebornú medailu z časovky si na tohtoročných Majstrovstvách Slovenska v cestnej cyklistike vybojoval Trnavčan Luboš Malovec.

Trnavský cyklista Ľuboš Malovec získal na majstrovstvách Slovenska zlato i striebro

Ľuboš Malovec (uprostred). Foto: cycling-info.sk

Spoločný šampionát Českej a Slovenskej republiky tento rok organizovali naši západní susedia v Slavkove pri Brne v dňoch 26.-  29. júna.

Trnavský cyklista dominoval medzi 78 štartujúcimi v kategórii do 23 rokov, výborné umiestnenie si však vybojoval i v celkovom poradí medzi cyklistami svetového formátu (Sagan, Velits, Štybar, Kolář) a do cieľa prišiel ako šiesty Slovák.

Z víťazstva v hlavnej kategórii (Elite) sa po štvrtkovej časovke tretíkrát za sebou tešil Peter Velits a v nedeľných pretekoch jednotlivcov obhájil svoju povesť „tourminátora“ po štvrtýkrát Peter Sagan.

Luboš Malovec sa už v mládežníckych kategóriách zapísal do histórie slovenskej cyklistiky, keď sa v nedávnej minulosti niekoľkokrát stal majstrom Slovenska v mládežníckych kategóriách na ceste i v cyklokrose a tiež víťazom Slovenského pohára.

Odchovanca trnavského CK Olympik Trnava minulý rok angažoval kontinentálny tím Dukla Trenčín Trek. Maturita a prechod do elitnej skupiny cyklistov minulý rok pribrzdili jeho pódiové umiestnenia, na poslednom vrcholnom podujatí slovenskej cyklistiky však potvrdil svoju rastúcu formu.

Ako jediný zo slovenských cyklistov do 23 rokov sa dokázal udržať na predných miestach pelotónu a v celkovom hodnotení slovákov predbehol Juraja Sagana a len o 2 sekundy zaostal za Michaelom Kolářom.

„Dnes som mal super deň. Boli to ťažké preteky, až 192 km trať nemáme na kontinentálnych pretekoch často. Preteky boli náročné i na počasie, začali sme v príjemných 24 stupňov, postupne však pribúdali mraky a posledné kolá sme jazdili v silnom lejaku. Veľmi sa z oboch medailí teším,“ zhodnotil preteky víťaz U23.