Spartak vyprášil Hibernians a postupuje v pohárovej Európe

ŠPORT - Futbal - Spartak | 10.7.2014, 21.57, prispievatelia

Spartak potvrdil predpoklady, nad maltským tímom FC Hibernians vyhral aj v odvete a postupuje do druhého predkola Európskej ligy UEFA.

Spartak vyprášil Hibernians a postupuje v pohárovej Európe

Diváci vytvorili Spartaku v Zlatých Moravciach skvelé prostredie a hráči začali tak, ako sa na domáce mužstvo patrí.

Prvá hrozba pre Balzana prišla už v piatej minúte, Mikovičovu strelu hostia zblokovali na roh.

V trinástej minúte už Vlasko našiel nabiehajúceho Mikoviča a trnavský hrot poslal Spartak do vedenia. Balzan na jeho strelu do hornej časti brány nemal šancu – 1:0.

Prvú strelu na Strapáka vyslali Hibernians až v 21. minúte, z priameho kopu.

Odpoveďou bol druhý gól Spartaka. Trnavčanom vyšla kontra, Vlasko sa neulakomil na strelu, umne priťukol Erikovi Sabovi a ten spoza šestnástky prekvapil brankára hostí - 2:0. Pre Erika Saba to bol už tretí gól v dvojzápase s mužstvom z Malty.

Tretí zásah pridal po hlavičke Vlasko, keď mu loptu pripravil Čonka centrujúci z ľavej strany. Nikým nestrážený špílmacher Spartaka z tesnej blízkosti prekonal Balzana a stanovil polčasové skóre – 3:0.

Rovnaké skóre pre Spartak svietilo aj po prvom polčase v úvodnom zápase na Malte.

Do druhého polčasu nahradil zraneného Martina Tótha na stopérskom poste Patrik Banovič.

O postupujúcom bolo rozhodnuté a v druhom polčase Trnavčania kontrolovali vývoj zápasu, do hry zasiahol v 59. minúte aj Nikolas Špalek. Krátko nato striedal tréner Jarábek aj po tretíkrát, Mikoviča nahradil Mikinič.

Spartakovci si v záverečnej pätnásťminútovke vyskúšali rôzne taktické varianty, divákov bavili ako technickými finesami, tak aj strelami z diaľky.
V 85. minúte prenikol pred šestnástku Sabo našiel lepšie postaveného Tomáša Mikiniča a ten zvýšil na 4:0.

V samotnom závere strelou z vnútra šestnástky dal piaty gól Spartaka Erik Sabo po prihrávke Nikolasa Špaleka.

Spartak zaslúžene postúpil do druhého predkola, kde sa stretne s gruzínskym Zestafoni.

Európska liga (2. predkolo – odvetný zápas):
Spartak Trnava - Hibernians 5:0 (3:0)

Góly: 13. Mikovič, 22. a 90.Sabo, 28. Vlasko, 85. Mikinič
ŽK: Kuzma, Bortel, Banovič, Mikinič – Failla, Dias, Bezzina
Rozhodoval: Dunauskas – Suziedelis, Radius (všetci z Litvy)
Diváci: 2220
HIBERNIANS: Balzan – Muscat (65. Degabriele), Rui da Garcia, Rodolfo Soares, Desira - Kristensen, Bezzina, Cohen – Failla, Farrugia, Marcelo Dias
SPARTAK: Strapák – Janečka, Tóth (46.Banovič), Bortel, Čonka – Kuzma, Sabo – Schranz (59. Špalek), Vlasko, Chovanec – Mikovič (64. Mikinič)

Prvý zápas Hibernians – Spartak Trnava 2:4, celkové skóre 9:2 – do druhého predkola postupuje Spartak.