Spartak predviedol dokonalý vstup do ligy, Vion zdolal rozdielom triedy

ŠPORT - Futbal - Spartak | 13.7.2014, 20.39, Ján Král

Spartak vstúpil do novej ligovej sezóny najlepšieho ako mohol. Zlaté Moravce zdolal 3:0, predviedol výborný výkon s množstvom šancí a vďaka víťazstvu rozdielom triedy sa dostal po prvom kole na čelo tabuľky.

Andeli sa od úvodu zahryzli do súpera, hrali aktívne, kombinačne a dôrazne, protivníka napádali už pri rozohrávke a dostávali pod tlak. V 5. minúte sa oprel do prihrávky bez prípravy Mikovič a strelou k tyči rozjasal trnavské publikum po prvýkrát.

Trnavčania pokračovali v hre, ktorá bavila publikum, na ďalší gól sa však čakalo do 40. minúty. Mikovič sa rútil sám na bránu, fauloval ho brankár Kováč a z nariadenej jedenástky skóroval Vlasko. Gólman hostí navyše videl červenú kartu.

Kreatívny trnavský stredopoliar korunoval svoj výkon v 58. minúte nádhernými nožničkami, ktorými zvýšil už na trojgólový rozdiel.

Skóre mohlo neskôr výrazne narásť, no pokusy Vlaska, Špaleka, Kuzmu, Janečku, Casada či Mikoviča už cestu do siete nenašli.

Druhý polčas sa hral na jednu bránu, hostia vyšli z ulity až v závere, keď pohrozil striedajúci Valenta, Rusov ale nemusel zasahovať.

V ďalšom kole cestuje Spartak v nedeľu do Dunajskej Stredy, ešte predtým ho čaká štvrtkový duel Európskej ligy na pôde gruzínskeho FC Zestafoni.

Spartak Trnava - Zlaté Moravce 3:0 (2:0)
Góly: 5. Mikovič, 40. a 58. Vlasko (prvý z pen)
Rozhodovali: Valášek – Chládek, Bednár
ŽK: Nikolič (Z. Moravce)
ČK: 35. P. Kováč (Z. Moravce)

Diváci: 2733
SPARTAK: Rusov – Janečka, Bortel, Tóth, Čonka – Kuzma, Casado (63. Richnák) – Špalek, Vlasko, Chovanec (57. Mikinič) – Mikovič (68. Kasaj)
Z. MORAVCE: P. Kováč – Pavlenda, Nikolič, Mujkoš, Chren – Pilát, L. Kováč (38. Novota), Orávik, Charizopulos (53. Sabo) – Djuričič, Ďurica (77. Valenta)