Šanca na postup žije: Spartak vezie z Gruzínska bezgólovú remízu

ŠPORT - Futbal - Spartak | 17.7.2014, 20.10, prispievatelia

Spartak Trnava remizoval v úvodnom zápase druhého predkola Európskej ligy na pôde gruzínskeho Zestafoni 0:0. Pred domácou odvetou má sľubnú východiskovú pozíciu.

Šanca na postup žije: Spartak vezie z Gruzínska bezgólovú remízu

Začiatok zápasu lepšie zachytili domáci, v úvodných minútach spálili dve tutovky, pričom raz zastavila loptu žrď Rusovovej brány.

Trnavčania sa neskôr oklepali a hrozili najmä zásluhou Mikoviča, a Schranza, nebezpečnú strelu vyslal i Chovanec.

Rusov podržal Trnavu pri strele domácich spoza šestnástky.

V druhom polčase pohrozila ako prvá Trnava. Po peknej kombinačnej akcii z ľavej strany v dobrej pozícii netrafil bránku Sabo.

Neskôr sa rútil sám na brankára Vlasko, lenže v koncovke taktiež zlyhal a svoju strelu poslal mimo troch žrdí.

V ďalšom priebehu hry si dve sľubné príležitosti vytvorili domáci, v samom závere mal ich najväčšiu šancu Dolidze, ale netrafil bránu.

Pred odvetou (24. júla o 19.30 v Zlatých Moravciach) je tak po výsledku 0:0 všetko otvorené.

Už tento piatok o 13.00 vylosujú v Nyone súpera pre tím, s ktorým sa stretne víťaz dvojzápasu Zestafoni – Spartak Trnava.