Spartak v oklieštenej zostave podľahol Podbrezovej

ŠPORT - Futbal - Spartak | 10.8.2014, 19.46, Ján Král

Spartak Trnava podľahol v piatok kole Fortuna ligy na domácej pôde Podbrezovej 0:1. Jediný gól stretnutia strelil v 12. minúte Gál-Andrezly.

Spartak v oklieštenej zostave podľahol Podbrezovej

Trnava nastúpila v oklieštenej zostave. Pre zranenia chýbali trénerovi Jurajovi Jarábkovi stredopoliari Kuzma, Sabo a Vlasko, k dispozícii neboli ani krídelníci Schranz a Chovanec. Počas duelu museli pre zdravotné problémy opustiť ihrisko predčasne Grabež a Tóth.

Na ďalších hráčoch sa v horúčave výrazne podpísala únava z nahusteného programu, v druhom polčase im očividne chýbali sily a výsledkom bola prehra s nováčikom súťaže.

Trnava chcela súpera zlomiť hneď v úvode. Počiatočný nápor andelov však železiari ustáli a zo svojej prvej príležitosti udreli. Po centri z ľavej strany sa lopta odrazila pred Gála-Andrezlyho a ten ju upratal popri Rusovovi do siete.

O vyrovnanie sa pokúšali Cleber, Mikovič, Špalek či Casado, ich strely však v sieti neskončili.

Po zmene strán mali dobrú príležitosť Mikovič či Cleber, cieľ nenašli ani viaceré strely spoza pokutového územia.

Hostia hrozili najmä cez útočníka Nworaha, ani Podbrezová však už ďalší gól nepridala.

Spartak Trnava – Podbrezová 0:1 (0:1)
Gól: 12. Gál-Andrezly
ŽK: Tóth, Casado, Soungole - Vaščák
Rozhodovali: Kružliak – Benko, Ferenc
Diváci: 2634
SPARTAK: Rusov – Janečka, Bortel, Tóth (68. Mikinič), Čonka – Casado (74. Richnák), Grabež (43. Soungole) – Špalek, Vyskočil, Cleber – Mikovič
PODBREZOVÁ: Maťašovský – M. Pančík, Kupčík, Minčič, Greško – Andrič, Gál-Andrezly (86. J. Pančík), Podio, Harvilko – Nworah (90. Galo), Vaščák (81. Gerec)