Futbal, 3. liga: Šúrovce vyhrali v Nemšovej, Piešťany podľahli Gabčíkovu

ŠPORT - Futbal - Futbalové ligy | 10.8.2014, 22.13, prispievatelia

Šúrovciam sa podarilo zvíťaziť v Nemšovej. Víťazný gól strelil desať minút pred koncom Juraj Horváth. Vrbové podľahlo Púchovu, Piešťany doma nestačili na Gabčíkovo.

Futbal, 3. liga: Šúrovce vyhrali v Nemšovej, Piešťany podľahli Gabčíkovu

Ilustračné foto: mh

3. liga (2. kolo):
Púchov - Vrbové 1:0 (0:0)

Gól: 68. Šimáček
VRBOVÉ: Amcha – Kolník, Ďuračka, Andrísek, Kováč, Mišura, Sarr, Sumer, Labuda, Bočko, Spál (Zelenay, Gažík)

Piešťany – Gabčíkovo 0:3 (0:0)
Góly: 60. Balážik, 68. Jorík, 80. Kubica
PIEŠŤANY: Nemček – Šúst, Oravec, Čery, E. Hrnčár, M. Hrnčár, Valla, Halaji, Glos, Doktor, Jelšic (Hornák, Pekarovič, Tanáč)

Nemšová – Spartak C/Šúrovce 2:3 (1:1)

Góly: 21. Schlesinger,  73. Ranko - 42. a 79. Horváth, 59. Ondra

ČK: 89. Schlesinger (Nemšová)

ŠÚROVCE: Babic - Ondra, Juhász, Šuran (46. Jakabovič), Kovársky - Dzíbela, Hlavna - J. Krajčovič (68. Virág), Magdolen, Horváth - Vido (78. Doka)

Miroslav Hájiček (tréner Spartaka C): "V Nemšovej sa hral obojstranne útočný futbal. Domáci začali aktívne, umne kombinovali a zaslúžene sa ujali vedenia 1:0, keď sa okolo Šurana presadil Schlesinger strelou k bližšej žrdi. Po našom preskupení sme sa dostali viac do hry. Mali sme množstvo rohových i priamych kopov, gól však nepadol. Až tri minúty pred polčasom si krásne narazil Horváth s Juhászom, ktorý ho lobom vysunul a samostatný nájazd s prehľadom premenil 1:1. Druhý polčas sme domácim zhustili vlastnú polovicu, čo im robilo veľké problémy s kombináciou a tak často nakopávali, čo riešili výborne Dzíbela s Jakabovičom. My sme sa snažili o rýchly prechod a využitie brejkových situácií. Tá prišla v 58.minúte, keď z druhej vlny vybehol Ondra a nájazd od polovice ihriska chladnokrvne zakončil gólom 1:2. O pár minút z podobnej situácie neprihral do prázdnej bránky. Domáci hrozili najmä štandartnými situáciami. I vyrovnanie prišlo po rohu a slabej koncentrácii na loptu - 2:2. Naša túžba po víťazstve bola väčšia a priniesla tretí gól, keď sa Horváth uvoľnil na 16-tke a strelou k bližšej žrdi dal víťazný gól 2:3. Tlak domácich bol už len platonický a naše brejky Virágom sme mohli vyriešiť viac konštruktívne. Víťazstvo je cenné a hlavne po domácej prehre dôležité pre mladé mužstvo. Teší ma fakt, že nastúpili mladé ročníky v základnej zostave: traja 1995 a traja 1994 narodení."

Borčice – Veľký Meder 1:1

Veľké Ludince – Nové Zámky 5:0

Neded – Levice 2:0

Palárikovo – Topoľčany 0:1

Lednické Rovne – Komárno 0:3