Vlaskov gól nestačil, Spartak prehral po bojovnom výkone s Zürichom

ŠPORT - Futbal - Spartak | 21.8.2014, 23.00, prispievatelia

Zápas rozhodol hetrikom Tunisan Amine Chermiti.

Vlaskov gól nestačil, Spartak prehral po bojovnom výkone s Zürichom

Úvodné choreo fanúšikov Spartaka bolo takmer cez celú tribúnu. Foto: jkr

Spartak nastúpil na vypredanom štadióne v Zlatých Moravciach aj s Erikom Jendrišekom na hrote útoku.

Už v piatej minúte však udreli hostia. Po centri Chikhaouiho z pravej strany sa k zakončeniu dostal Chermiti a hlavičkou prekonal Rusova – 0:1.

Prišla štrnásta minúta a do zakončenia v šestnástke sa dostával Cleber. Bol faulovaný a rozhodca ukázal na biely bod. Ján Vlasko sa nemýlil a bezpečne vyrovnal na 1:1.

Hostia mohli opäť viesť, ale stopercentnú šancu nabiehajúceho Chikhaouiho v šestnástej minúte výborne zneškodnil Rusov. Spartak sa osmelil a aktivitou smerom vpred hýrili najmä Vlasko a Schranz.

Po polhodine hry sa po osi Janečka, Vlasko, Casado zrodila šanca na druhý trnavský gól, posledný menovaný však poslal loptu vysoko nad.

V nadstavenom čase prvého polčasu unikol po ľavej strane Chiumento, poslal loptu do ohňa na zle bráneného Chermitiho a ten umne navrátil hosťom polčasové vedenie.

Po zmene strán skúsil Vlasko rýchlou rozohrávkou prekvapiť brankára hostí, lob z polovice ihriska mieril mimo.

Skúsený Jendrišek sa do tutovky dostal v päťdesiatej minúte. Po prihrávke Vlaska sa ocitol sám pred brankárom Da Costom, ale svoju šancu na vyrovnanie nevyužil.

Podobná situácia sa opakovala aj o sedem minút, tentoraz Jendrišekovu strelu zblokovala obrana hostí.

Otrepané nedáš – dostaneš platilo v 58. minúte - po prihrávke z pravej strany sa presadil v šestnástke opäť Chermiti a zavŕšil svoj hetrik – 1:3.

Spartak sa napriek nepriaznivému vývoju sympaticky snažil hrať dopredu, hostia priebeh zápasu ale kontrolovali.

Po záverečnom hvizde sa tešilo z výhry hosťujúce mužstvo, Trnavčania si za bojovnosť do poslednej chvíle vyslúžili dlhotrvajúci potlesk tribún.

Spartak nestačil na FC Zürich a prehral 1:3. O týždeň to v St. Gallene budú mať andeli veľmi ťažké.