Spartak v pozmenenej zostave prehral v Košiciach

ŠPORT - Futbal - Spartak | 24.8.2014, 19.28, Ján Král

Spartak prehral v siedmom kole Fortuna ligy v Košiciach 0:2. Východniari si pripísali na konto prvé tri body v sezóne.

Spartak v pozmenenej zostave prehral v Košiciach

Tréner Juraj Jarábek zamiešal pre pohárové povinnosti tímu zostavou. Na lavičke zostali Janečka, Bortel, Casado či Cleber. Naopak, premiéru si odbyla na poste stopéra nová akvizícia červeno-čiernych Lukáš Greššák.

Domáci prišli už v 8. minúte o zraneného brankára Tofiloskeho. Jeho nástupca Stijakovič sa však napokon stal domácim hrdinom, keďže nepustil do siete žiadnu z trnavských šancí.

Prvý gól padol v 26. minúte, úspešným strelcom bol Sekulič. Po vyrovnaní volala hlavička Schranz, gól do kabíny z toho však nebol.

Po zmene strán to skúšal v koncovke Jendrišek, lenže neúspešne. V 82. minúte mal ideálnu šancu na skórovanie Vlasko. Po Bašistovom zákroku na Sivu rozhodca ukázal na biely bod, Stijakovič ale jedenástkový pokus trnavského stredopoliara vyrazil.

V závere už šiel podporiť útok na rohový kop aj brankár Rusov, andeli však zle rozohrali a Košičania z rýchlej kontry Skvašíkom dopravili loptu do brány a uzavreli na konečných 2:0.