Spartak remizoval v odvete s FC Zürich, s pohárovou Európou sa však lúči

ŠPORT - Futbal - Spartak | 29.8.2014, 08.05, prispievatelia

O remízu 1:1 sa postaral v nadstavenom čase zápasu Trnavčan Nikolas Špalek.

Spartak remizoval v odvete s FC Zürich, s pohárovou Európou sa však lúči

Spartakovci pri nástupe na hraciu plochu. Foto: jam

FC Spartak Trnava nepostúpil do skupinovej fázy Európskej ligy UEFA. Trnavčania remizovali vo štvrtkovej odvete play-off so švajčiarskym klubom FC Zürich 1:1 (0:0) a v dvojzápase s týmto súperom prehrali s celkovým skóre 2:4.

Prvý gól odvetného stretnutia, ktoré sa hralo v St. Gallene, strelil v 48. min tuniský kapitán domácich Yassine Chikhaoui.

Domáci potom z viacerých šancí ďalšie góly nepridali. V nadstavenom čase sa dočkali Trnavčania, keď na 1:1 vyrovnal tečovanou strelou striedajúci Nikolas Špalek.

Európska liga 2014/2015 - play-off - odvetný zápas - štvrtok (hralo sa v St. Gallene):
FC Zürich (Švaj.) - FC Spartak Trnava (SR) 1:1 (0:0) - prvý zápas 3:1, do skupinovej fázy EL postúpil FC Zürich
Góly: 48. Chikhaoui - 90.+ Špalek, ŽK: 54. Siva, 85. Jendrišek, 89. Janečka (všetci Trnava), rozhodovali: Madden - Chambers, Stevenson (všetci Škót.), 4252 divákov

Zostavy:
FC Zürich: D. Da Costa - P. Koch, Kecojevič, Djimsiti – Buff (78. F. Rodríguez), Yapi-Yapo, Rikan, Schönbächler (83. M. Brunner) - Chiumento - Chikhaoui (69. Etoundi), Chermiti
Spartak: Rusov - Siva, Bortel (74. Soungole), Martin Tóth, Čonka - Janečka, Casado - Schranz (51. K. Kuzma), Cléber (56. Špalek), Jendrišek - Mikovič

Prvý polčas sa niesol v opatrnom tempe. Domácim to stačilo na udržanie postupového náskoku a Trnavčanom chýbal lepší pohyb a moment prekvapenia. V 20. min zaujala ruka domáceho stopéra Kecojeviča pri akcii Mikoviča, ale zostala rozhodcom nepovšimnutá.

Najväčšia a zrejme aj jediná väčšia šanca I. polčasu sa zrodila po necelej polhodinke, keď stredopoliar FC Zürich Rikan napálil loptu z pár metrov len do brankára Rusova.

Z druhého polčasu ubehli len tri minúty, keď sa futbalovejší Zürišania dočkali gólu. Sieť za Rusovom rozvlnil strelou z hranice šestnástky kapitán Chikhaoui.

Tréner Trnavčanov Jarábek reagoval dvojnásobným striedaním, ale domáci mohli pridať v rýchlom slede ďalšie dva góly. Po nebezpečných pokusoch Chermitiho sa však vyznamenal Rusov.

V 66. min po sóle napriahol kapitán Trnavy Janečka, ale brankár Da Costa si s jeho pokusom poradil. V 82. min sa neujala ani strela ľavačkou v podaní Jendriška. O niečo neskôr mohlo byť 2:0, ale loptu smerujúcu do prázdnej bránky vykopol v poslednej chvíli jeden z obrancov hostí.

Trnava predsa len strelila gól. V nadstavenom čase sa presadil iba 17-ročný talent Špalek. Po všetkých stránkach lepší Zürich napriek tomu bez väčších problémov postúpil do skupinovej fázy EL.