Trnavskí hokejisti deklasovali Senicu na jej ľade

ŠPORT - Hokej | 15.9.2014, 08.00, prispievatelia

Hetrikom sa zaskvel Tomáš Hluch, dva góly pridal Marek Lisoň.

Ilustračné foto: shutterstock.com

Gladiátori cestovali v druhom kole prvej slovenskej hokejovej ligy k regionálnemu susedovi do Senice.

Domáci favorit zápasu však vybuchol ako aj po ofenzívnej, tak aj po defenzívnej stránke. Boli to naopak Trnavčania, ktorí nastrieľali päť kusov a udržali čisté konto.

Vo vyrovnanej prvej tretine gól nepadol. Hostia sa ujali vedenia v 29. minúte zásluhou Mareka Lisoňa.

Už o sedemdesiat sekúnd bolo 0:2, keď svoj prvý gól v zápase strelil Tomáš Hluch. Tréner Senice reagoval oddychovým časom a do konca druhej časti hry sa skóre nezmenilo.

V tretej tretine kanonáda trnavských hokejistov pokračovala. Opäť to bolo v krátkom časovom rozmedzí. Opäť góly strieľali Hluch a Lisoň.

V 49. minúte zvýšil Hluch už na rozdiel troch gólov a o 53 sekúnd pridal presný zásah aj Lisoň. Neuplynuli ani tri minúty a svoj hetrik dokonal Tomáš Hluch. Senzácia bola na svete.

Na výsledok 0:5 Seničania na svojom ľade len tak rýchlo nezabudnú, Trnavčania napravili nepodarený výsledok z prvého kola, keď získali iba bod za prehru po samostatných nájazdoch proti Topoľčanom.

Najbližší domáci zápas odohrajú hokejisti už v stredu 17. septembra o 17.00 proti Spišskej Novej Vsi.

1. hokejová liga - 2. kolo
HC Dukla Senica – HK Gladiators Trnava 0:5 (0:0, 0:2, 0:3)
Góly: 29. a 50. Lisoň, 31., 49. a 53. Hluch
Vylúčenia: 8:9, navyše Lantoš (Senica) a Achs (Trnava) osobný 10 min. trest za nešportové správanie
Presilovky: 0:0
Rozhodovali : Goga – Drblík, Gegáň
Diváci: 820
Senica: Peksa – Reissmuller, Perniš, Janík, Gula, Loydl, Mrázik, Kubica, Szalva – Kalináč, Jurák, Šúrek, Surovka, Lantoš, Mikolášek, Kovaľ, Penák, Blaško, Vereš, Záborský, Daniel
Trnava: Hála – Burzala, Hronec, Poláček, Šišmič, Macháč, Reho, Závodský – Baran, Čunderlík, Schmidt, Tvrdoň, Brandis, Hegyi, Hluch, Tahotný, Achs, Barinka, Hrbáčik, Lisoň