Spartak prehral v Žiline, jednu penaltu nepremenil, z druhej inkasoval

ŠPORT - Futbal - Spartak | 20.9.2014, 22.09, Ján Král

V šlágri Fortuna ligy prehral trnavský Spartak v Žiline 0:1. Jediný gól strelil z penalty domáci stopér Škriniar.

Spartak prehral v Žiline, jednu penaltu nepremenil, z druhej inkasoval

Ivan Schranz zahadzuje veľkú príležitosť hlavou. Foto: Štefan Horváth

Duel sa hral od úvodných minút vo vysokom tempe, obe mužstvá sa snažili o kombinačný futbal, zároveň však neodťahovali nohu zo súboja a nič si nedarovali. Zápasu nechýbala iskra, bolo sa na čo pozerať.

Tréner Trnavy Juraj Jarábek pri vynútenej neúčasti Vlaska (trápi ho viróza) postavil dopredu k Jendriškovi na post podhrotového útočníka Mikoviča, ktorý rotoval so svojím kolegom z útočného dvojzáprahu.

A práve Mikovič mohol v 16. minúte skórovať. Pri autovej čiare odviedol výbornú prácu Schranz, vyzval do úniku trnavského útočníka, ktorého následná strela len tesne minula priestor brány.

V 22. minúte po rohovom kope Škvarku preletela lopta šestnástkou až na Čmelíka, volej mladého Žilinčana však minul Rusovovu bránu.

Po polhodine hry vyšla andelom kontra, Mikovičovu prihrávku rukou zblokoval v pokutovom území Škriniar, lenže Volešák penaltu Sabovi vyrazil.

Trnavského exekútora pred jedenástkou rozhodil Piaček, ktorý do neho vrazil telom, za čo videl žltú kartu. O štyri minúty neskôr žilinský zadák fauloval Saba pri prieniku a po druhej karte putoval predčasne pod sprchy.

Z následného priameho kopu Sabo len tesne minul cieľ. Trnava v týchto chvíľach ešte zvýšila obrátky, Volešák sa zapotil po jedovke Jendriška, vzápätí hlavičkoval nepresne Schranz.

Druhé dejstvo odštartoval nepresný pokus Káčera. Na opačnej strane to spoza šestnástky neúspešne skúšal Špalek.

V 57. minúte Tóth fauloval v pokutovom území Káčera, rozhodca ukázal na biely bod a Škriniar z nariadenej penalty otvoril skóre. Rusov vystihol smer lopty, takmer ju vyrazil, no tá prešla do brány.

Domáci sa potom stiahli a vyrážali do brejkov. Trnavčania sa snažili o vyrovnanie, ich útokom však chýbala kvalitná finálna fáza.

V 81. minúte sa za obranu Žiliny po nakopnutej lopte ocitol Vyskočil, súboj však neustál a Mikovič následne vypálil mimo. V závere nedotlačil loptu do siete v dobrej príležitosti ani Cleber.

Žilina záverečný nápor andelov ustála a vyhrala 1:0. Duel sledovalo asi tristo fanúšikov Spartaka, duelu vytvorili výbornú kulisu.