Spartak prehral v Zlatých Moravciach, domáci predviedli väčšiu túžbu po víťazstve

ŠPORT - Futbal - Spartak | 27.9.2014, 22.04, Ján Král

Spartak Trnava pokračuje v neúspešných výsledkoch na ihriskách súperov. V Zlatých Moravciach prehral 1:2.

Spartak prehral v Zlatých Moravciach, domáci predviedli väčšiu túžbu po víťazstve

Spartakovec Milan Bortel pri vyvážaní lopty. Foto: Štefan Horváth

Trnavskou zostavou na poslednú chvíľu zamiešali zdravotné problémy Tótha a Schranza, ktorí sa zranili v deň stretnutia. Tréner Juraj Jarábek sledoval duel pre disciplinárny trest iba z tribúny, z lavičky viedol mužstvo asistent Milan Ivanka.

Ktovie akoby sa duel vyvíjal, keby Mikovič premenil v úvode zápasu veľkú šancu. V dobrej príležitosti však netrafil bránu.

Dobrý rozbeh však andeli nepretavili do ďalších minút stretnutia. Hre Spartaka chýbala iskra, väčšie nasadenie i dôraz. Teda atribúty, ktoré ukázali pred týždňom v Žiline, kde síce tiež prehrali, ale mohli odchádzať so vztýčenou hlavou.

Domáci naopak ukázali túžbu po víťazstve a hoci nepredviedli nejako oslnivý futbal, napokon to na sobotný prejav červeno-čiernych stačilo.

Prvý gól padol v 29. minúte, keď Zlaté Moravce získali pri šestnástke loptu, tá následne rýchlo putovala cez Orávika a Charizopulosa k Patrikovi Sabovi a ten nepokrytý pohotovo skóroval.

Autor prvého zásahu zohral dôležitú úlohu i pri druhom. Po jeho priamom kope sa na zadnej žrdi pretlačil k zakončeniu Nikolič a bolo 2:0.

Trnava potom čiastočne pridala, aktivita však končila väčšinou pri pokutovom území súpera, Kováča ohrozili len strely zo strednej vzdialenosti.

Drobná nádej svitla andelom v 87. minúte, keď Špaleka zostrelil Nikolič a Erik Sabo z nariadenej penalty korigoval na rozdiel gólu.

Na druhý presný zásah však už Trnave nezostalo dostatok času, z troch bodov sa tešil ViOn.

Zlaté Moravce – Spartak Trnava 2:1 (1:0)
Góly: 29. P. Sabo, 51. Nikolič – 87. E. Sabo (pen)
ŽK: Kováč
Rozhodovali: Straka – Somoláni, Kováč
Diváci: 1768
VION: Kováč – Pavlenda, Pintér, Nikolič, Chren – Orávik, Ďurica (90. Sukisa), P. Sabo, Duričič, Mikinič – Charizopulos (88. Mujkoš)
SPARTAK: Rusov – Janečka, Bortel, Greššák, Čonka – Casado, Kuzma (57. Špalek) – E. Sabo, Vlasko (64. Banovič), Jendrišek – Mikovič (57. Vyskočil)

HLASY TRÉNEROV
Milan Ivanka (asistent trénera Spartaka): "Prvý polčas sme nezvládli z hľadiska nasadenia a pohybu. Pôsobili sme staticky, málo sme si pýtali loptu. Z toho vyplynul aj inkasovaný gól, keď sme vyvážali loptu a po jej strate sme z brejku inkasovali, keď nás súper prečíslil a následne Patrik Sabo loptu trafil do siete. Cez prestávku sme hráčov nabádali k vyššiemu pohybu a agresivite v súbojoch. Po štandardke sme však dostali ďalší gól. Hoci sme v druhom polčase hrali s vyšším nasadením a pohybom, už sme ťahali zajaca za chvost, prešlo to do silenia, chýbala ľahkosť a sebadôvera hráčov. Zápas sa rozhoduje v šestnástke, z pohľadu obrany i útoku. Chýbala nám agresivita v ofenzíve, slabo sme sa presadzovali a prakticky môžme byť radi, že sme dali aspoň jeden gól vonku. Dúfam, že sme už zlomili prekliatie a v ďalších zápasoch to bude lepšie."

Branislav Mráz (tréner Zlatých Moraviec): "Potrebovali sme a túžili vyhrať. Možno je dobré, že sme v tejto etape narazili práve na Trnavu. Táto značka je extra motiváciou, mužstvo a hráčov takýto duel posúva do vyšších otáčok, nebolo ich treba špeciálne motivovať. Naše mužstvo podalo agresívny výkon v obrane i útoku, hrali sme poctivý futbal. Dobre, že sme išli do vedenia. Na ihrisku sme nemali slabší výkon. Nehovorím, že sme hrali fantasticky, ale chlapci pôsobili dobre a to bol základ. Škoda, že sme si to v závere skomplikovali zbytočnou penaltou. Spôsob víťazstva a jeho dosiahnutie je pre nás veľmi dôležitý. Verím, že body budú pribúdať, toto je naša cesta, sme radi, že sa nám podarilo poraziť veľkú Trnavu."