Futbal, 3. liga: V Šúrovciach sa kopali štyri penalty, Vrbové prišlo o dvoch vylúčených

ŠPORT - Futbal - Futbalové ligy | 28.9.2014, 22.41, Ján Král

Vrbové vyhralo v Leviciach, na tri body tímu stačil jediný gól, o ktorý sa postaral Ondrejkovič. K triumfu sa dopracovali hostia napriek dvom vylúčeným.

Futbal, 3. liga: V Šúrovciach sa kopali štyri penalty, Vrbové prišlo o dvoch vylúčených

Ilustračné foto: jkr

V stretnutí Šúroviec s Piešťanmi sa kopali štyri penalty – po dve na každej strane. Hostia však jednu nepremenili a domáci v závere z tej druhej strhli výsledok vo svoj prospech.

Tréner céčka Spartaka – Šúroviec Miroslav Hájiček o stretnutí povedal: "Hodový zápas znamenal pre nás veľmi veľa, po dvoch prehrách sme potrebovali bodovať naplno. Strach z výsledku nám zväzoval nohy a odohrali sme najhorší zápas tejto sezóny! Od úvodu boli hostia aktívnejší a my sme nedokázali v stredovej formácii podržať loptu. V 18. minúte sa však v šestnástke hostí uvoľnil Menga a po faule sa pískala penalta, ktorú Vido s prehľadom premenil. Dve šance Horvátha nám mohli priniesť očakávaný pokoj, ale trestuhodne zahodil. Druhý polčas zmenu hry nepriniesol, ale bol zaujímavý pre diváka. V 51. minúte sme faulovali hosťujúceho hráča vnútri šestnástky a Piešťany mali ideálnu možnosť vyrovnať, ale penaltu vystihol Babic. V 86.minúte po priamom kope Piešťan sa najlepšie zorientoval ich útočník a po stiahnutí rukou mali hostia šancu na reparát z jedenástky, ktorú využili na 1:1. V 90. minúte sa rútil na bránu Horváth, ktorému sa do cesty postavil kapitán Piešťan Glos a po jeho faule sa kopala už štvrtá penalta zápasu. Náš kapitán Miloš Juhász si v tejto ťažkej chvíli loptu postavil a jednoznačne ju poslal do siete. Pre nás dôležité tri body zostali našťastie doma. Hostia zanechali dobrý dojem a rozhodne nie sú fackovacím panákom z minulej sezóny."