Futbal, 5. liga: Malženice otočili výsledok s Gbelmi v závere, Blažo zachránil Hornoorešancom bod

ŠPORT - Futbal - Futbalové ligy | 12.10.2014, 18.35, Ján Král

Trebatice v jedinom sobotnom zápase 11. kola piatej ligy západ potvrdili vo Zvončíne, že sú právom na čelných pozíciách tabuľky. Po dobrom výkone vyhrali na pôde nebezpečného Zvončína 1:0. Jediný gól dal tesne pred prestávkou Kotula.

Futbal, 5. liga: Malženice otočili výsledok s Gbelmi v závere, Blažo zachránil Hornoorešancom bod

Trebatičania zvládli náročný duel. Ilustračné foto: Ján Král

Hlohovec si priviezol z Borského Mikuláša vysoké víťazstvo 4:0. Hetrikom sa na ňom najvýraznejšou mierou podieľal Andrej Adamík.

Horné Orešany ratovali remízu s Veľkými Kostoľanmi v samom závere, keď sa trafil Blažo a odpovedal tak na gól Grígela zo 77. minúty.

Krakovany neuspeli v Mokrom Háji, na Záhorí dostali štvortku.

V. LIGA ZÁPAD (11. kolo):
Zvončín - Trebatice 0:1 (0:1)

Gól: 45. Kotula
ZVONČÍN: Honza - Kopčan, Bron, Vandák, Heriban, Poláček, M. Klenkovič, T. Jankovič, Sládeček, D. Semanko, Ekhardt (Zelenský, R. Klenkovič, Ryšavý)
TREBATICE: Valovič - Kapusta, Chebeň, Vlado, Herceg, Kotula, Směřička, Halás, Líška, Zelenay, Rapavý (Bíro, Zemko, Konkuš)

Borský Mikuláš – Hlohovec 0:4 (0:1)
Góly: 17., 83. a 86. Adamík, 76. Planieta
HLOHOVEC: Hužovič – Pinček, Štipčák, Svíba, I. Chalány, Suchánek, Planieta, Veľký, Vavruš, Š. Chalány, Adamík (Ivanič, Mišech)

Horné Orešany - Veľké Kostoľany 1:1 (0:0)
Góly: 90. Blažo – 77. Grígel
HOR. OREŠANY: Ostrihoň – Malý, Malacký, Mekký, Kondrček, Zvonár, Stacho, Lukáčik, Galgóci, Volner, Blažo (Bačík, Beňovič, Petráš)
VEĽ. KOSTOĽANY: Jamrich – Čeliga, Lesaj, Modrovič, Mačica, Janega, Boldiš, P. Troják, Janíček, Grígel, Gula (Balón)

Mokrý Háj – Krakovany 4:0 (3:0)
Góly: 5. a 62. M. Valúc, 38. Rehák, 45. R. Valúch
KRAKOVANY: Bondra – Michálek, Kališ, Kubran, M. Sedlák, P. Sedlák, Koyš, Ondrejka, M. Bogora, Pavlovič, Hornák (Toplanský, Bábsky, Jurda)

Moravský Svätý Ján - Slovan Šaštín 4:1

Spartak Šaštín – Oreské 4:3

Voľno: Križovany

Ján Král

Malženice – Gbely 4:2 (1:0)
Góly: 20., 86. a 88. Braniša (prvý z pen), 76. Krupa – 54. Zajíček, 62. Šúrek
MALŽENICE: Orichel – Lulovič, Vdovjak, Lančarič, Krupa, Karhan, Gerši, T. Sedlák, P. Sedlák, Bicák, Braniša (Svítek, Kollár, Komadel)

Boli to Malženice, kto udával od úvodného zvizdu tempo zápasu. V dvadsiatej minúte poslal Dynamo z nariadenej penalty Braniša. V druhom polčase sa k slovu dostali aj hostia. Z priameho kopu sa presadil Peter Zajíček a bolo vyrovnané. Šok pre Malženice priniesla 62. minúta, keď unikol Miroslav Šúrek a s citom zvýšil na 2:1 pre hostí. Favorit však nezložil zbrane, vytvoril si tlak a Ján Krupa v 76. minúte vyrovnal. Malženice boli razom pokropené živou vodou a ich vedúci gól visel vo vzduchu. V 86. minúte kopal Karhan roh a Braniša poslal domácich do vedenia. Kanonier Malženíc zavŕšil svoj hetrik o dve minúty neskôr, domáci napokon vyhrali 4:2.