Futbalová glosa: Hrnčiarovskí ornitológovia chytili vzácneho kanárika

ŠPORT - Futbal - Futbalové ligy | 13.10.2014, 07.00, prispievatelia

Futbal na nižších úrovniach treba brať niekedy s nadhľadom. O to sa snaží vo svojich glosách aj futbalista Hrnčiaroviec Peter Vozár.

Ilustračné foto: jkr

Tentoraz písal odľahčene o sobotnom zápase Šulekovo - Hrnčiarovce 6:0 (3:0) (Klikni pre bližší kontext).

Jeden z najnepopulárnejších výjazdov nasmeroval vozíček poloimobilných Hrnčiarovanov do Šulekova.

Asi hodinu pred zápasom sa chlapci usilovali zoznámiť s hriščom. Vyšlo to na jednotku. Prvá minúta a 1:0.

Nemá veľký zmysel písať chronologicky, stačí povedať že niekedy okolo 25 minúty po spätnej prihrávke dali domáci na 2:0 a päť minút na to po priamom kope tretí banánis.

A stačili im na to dve strely.

Zápas vybavený. Zostávala len otázka, koľko?

Druhou otázkou bolo, že s kým? Jedna tretina základnej zostavy mala bobátko a druhá šoplík.

Objektívne treba priznať, že v Hokejke by sa mali naučiť zatvárať dvere, Jeďovi fučí na krk a zasekáva sa. Aj tak však bol povzbudiť.

Na Estádio de Šulinovo sme preto vybehli s výrazne pozmenenou zostavou. Jedenásť hráčov a hrali len traja. Lubo, Rado a Maťo.

Podsvinčatá tiež nepíšu reportáže, keď idú na porážku, tak si myslím, že tiež už neni veľmi o čom, v druhom polčase Šulekovčania apokalypsu dokonali, dali ešte tri a obdarovali ornitológov z Hrnčiaroviec kanárikom.