Stretli sa s legendami! Tenisové nádeje ŠK Blava Jaslovské Bohunice si zahrali a zatrénovali s esami bieleho športu. Osobne sa im venovali osobnosti ako Ivan Lendl, John McEnroe, Mansour Bahrami či Peter McNamara.

Momentka s tenisovými legendami.

Ikony svetového tenisu minulých rokov v októbri zohrali v bratislavskom Národnom tenisovom centre exhibíciu. Ich duely sledovali vo večernom programe zaplnené tribúny.

Pred samotnou šou sa legendárni hráči stretli aj s mladými tenisovými nádejami.

Klub z Jaslovských Bohuníc reprezentovali Pavel Gula, Karol Vlčko, Yannik Rogulski, Filip Nagy, Aleš Michalica, kapitánom bol Jozef Medvedík, družstvu velila trénerka Patrícia Rogulski.

Celkovo, v Jaslovských Bohuniciach zažívajú veľmi vydarené tenisové obdobie. V úvode októbra sa v Bratislave uskutočnil Detský Davis cup a Fed cup kategórie do 10 rokov.

Chlapci ŠK Blava Jaslovské Bohunice sa po víťazstve 4:1 nad klubom Talent Bratislava v semifinále stretli s Prešovom, nad ktorým zviťazili tiež 4:1 a prebojovali sa do finále, kde hrali proti Slovanu Bratislava.

Už po dvoch dvojhrách a štvorhre bol stav 3:0 a tým rozhodnuté o majstrovi Slovenska. Na celoslovenskom finále sa zúčastnilo najlepších dvanásť družstiev, z každého regiónu postupovali najlepšie tri družstvá z regionálnych majstrovstiev.

Úspešný kolektív z Jaslovských Bohuníc s Milošom Mečírom (uprostred v bielom).

Chlapci ŠK Blava Jaslovské Bohunice v júni na kurtoch TC Empire Trnava suverénne vyhrali trnavské oblastné kolo a potom koncom augusta aj majstrovstvá regiónu, ktoré sa konali v Topoľčanoch.

Pohár a medaile im odovzdával olympijský víťaz Miloslav Mečíř. Chlapci tak nadviazali na úspechy dievčat, ktoré v 2009 vyhrali Fed cup a a chlapcov z minulého roku, ktorí prehrali až vo finále.