Spartak po bojovnom výkone zdolal Trenčín

ŠPORT - Futbal - Spartak | 25.10.2014, 17.12, Ján Král

Spartak vyhral dôležitý zápas. S Trenčínom bodoval na domácej pôde naplno. O víťazstve andelov rozhodla premenená penalta Saba.

V prvom polčase videli diváci skôr taktickú partiu, mužstvá sa nepúšťali do rizika, neotvárali priestor, čakali na chybu súpera.

Úvodnú šancu duelu mal v ôsmej minúte Vlasko, ktorému priťukol loptu prsiami Mikovič, no trnavský ofenzívny stredopoliar trafil do tyčky.

Trenčín mohol ísť do vedenia v 25. minúte. Jairovu spätnú prihrávku zavesil do siete Guba, lenže rozhodca zásah neuznal, pretože lopta predtým podľa signalizácie asistenta arbitra utiekla Jairovi už za bránkovu čiaru.

Onedlho na to hlavičkoval po rohovom kope na prvej tyči Jairo, pozorný Rusov však vyrazil na roh. Na opačnej strane po Čonkovom prízemnom centre z ľavej strany Vyskočil zakončil do brankára.

Spartak otvoril skóre v 37. minúte. Po pravej strane unikal Janečka, jeho center zrazil rukou Simon a rozhodca Vlk ukázal na biely bod. Sabo sa z nariadenej penalty nepomýlil – 1:0.

Do druhého dejstva lepšie vstúpil Trenčín. Po Tóthovom zaváhaní hasil na poslednú chvíľu odkopom v páde Rusov, Simon odrazenú loptu vrátil do šestnástky, Jairo a následne ani Mišík ju však do siete nedostali.

Trenčín zvyšoval tempo s cieľom vyrovnať, viac sa tlačil do ofenzívy, gólman Spartaka podržal spoluhráčov pri tutovkách Hajradinoviča a neskôr Jaira.

Trhlinu do koncepcie AS priniesla 72. minúta. Simon pred očami arbitra nafilmoval pád, videl žltú kartu a keďže bola už jeho druhou v zápase, porúčal sa predčasne pod sprchy.

Trnava sa sústredila na defenzívu a snažila sa využívať otvárajúce sa okná v súperovej defenzíve. Postupne sa takto k zakončeniu dostali Jendrišek či Janečka, ich rany však v sieti neskončil.

Trenčín v 79. minúte dal i druhý neplatný gól, tentoraz nebol uznaný pre ofsajd.

V závere ešte mohol upraviť výsledok Siva, zblízka však hlavou netrafil cieľ.

Spartak Trnava – AS Trenčín 1:0 (1:0)
Góly: 37. Sabo (pen)
ŽK: Vyskočil, Vlasko, Špalek, Bortel – Čögley, Lobotka
ČK: 72. Simon (Trenčín) – po 2 ŽK
Rozhodovali: Vlk – Brendza, D. Hrčka
Diváci: 2613

SPARTAK: Rusov – Janečka, Bortel, Tóth, Čonka – Casado, Sabo – Špalek (84. Siva), Vlasko, Mikovič (90. Banovič) – Vyskočil (58. Jendrišek)
TRENČÍN: Šemrinec – Čögley, Kleščík, Rundič, Holúbek – Lobotka – Guba (90. Mondek), Hajradinovič, Mišák (58. Bero), Simon – Jairo (90. Alexander)