Futbalová glosa: Drahé víťazstvo, už je to dlhý čas...

ŠPORT - Futbal - Futbalové ligy | 28.10.2014, 08.00, prispievatelia

Futbal na nižších úrovniach treba brať niekedy s nadhľadom. O to sa snaží vo svojich glosách aj futbalista Hrnčiaroviec Peter Vozár.

Ilustračné foto: jkr

Tentoraz písal odľahčene o nedeľnom zápase Červeník - Hrnčiarovce 2:0 (0:0) (Klikni pre bližší kontext).

DEAR VICTORY, IT IS LONG I DO NOT KNOW YOU

Milí pozostalí,

i donieslo sa mi do úch, že som vlastne rád, že prehrávame, a žeby som vlastne o víťazstvách ani nedokázal napísať. Veruže dokázal, to by ešte len bolo písaníčko!

Čo si vlastne myslia tí hejteri a skrachovaní kávičkári, že ma baví, si každý týždeň písať kondolenciu k vlastnej neschopnosti???

Prejdime k veci.

Alarmujúca bilancia útočného dvojzáprahu Vozo - Jeďo 32 gólov posadila vďaka výkonnosti a nešportovému správaniu prvého menovaného na lavičku, odkiaľ mohol s dostatkom kyslíku od začiatku sledovať zaujímavý duel, v ktorom opraty zápasu od úvodných minút držala červeno-čierna ekipa.

Územná prevaha hostí však končila pred šestnástkou domácich, ktorí sa v prvých pätnástich minútach dokázali dostať na súperovu polovicu len sporadicky.

V práve uvedenej 15. minúte však domáci prvýkrát rozozvučali hornú konštrukciu brány hosťujúceho mužstva, keď sa po rohovom kope a následnom závare dostal k lopte domáci hráč a naložil s ňou jak bezdomovec s eurom.

Nasledovala fáza hry, v ktorej dominoval domáci mančaft, ich snahy však, ako pár minút pred tým na opačnej strane končili pred šestnástkou Hrnčiarovanov, alebo v rukaviciach spoľahlivo chytajúceho Džánlujdžího Bufóna, ktorý nastúpil v horúčkach.

Tomu, že nebol úplne v poriadku nasvedčuje aj fakt, že si ma splietol s futbalistom.

V 30. minúte do ofenzívy zavelila nová akvizícia domácich a to hlavný arbiter, keď na hranici šestnástky vybojoval pre Červeník priamy kop, ktorý skvelým zákrokom vytlačil Bufón končekmi prstov na pravú žrď.

V 35. minúte Duško na ľavej strane jak by řekl Franta, nadýmal dlouhý míč do velkýho vápna přímo na hlavu nabýhajícíhó Gregyho, netrefil mu však správnou hranu a tak balón putoval do zámezí.

V 43. minúte opäť Duško naservíroval kolmicu na Jeďa, ten poľahky obišiel stopéra, bohužiaľ však z uhla mieril len do žrde.

Do druhého polčasu opäť vybehli s väčšou vôľou po víťazstve hosťujúci Hrnčiarovani, ako však často aj pred tým, doplácali na finálnu a predfinálnu fázu.

Nič na tom nezmenil ani Vozo, ktorý nastúpil v 63. minúte a o dve minúty na to, mal dobrú príležitosť na skórovanie, keď po brankárom vyrazenej Jeďovej strele z uhla trafil len ležiaceho gólmana.

Keď už sme sa takto s Jeďom ocitli v jednom odstavci, vysvetlím aj tú našu alarmujúcu bilanciu. Ja som dal 3 góly, jeďo 2. Vedľa seba to ale vyzerá lepšie. 32.

Najväčšiu vôľu po víťazstve však ukázal hlavný arbiter, ktorý ako jediný zaregistroval v 77. minúte Duškovi ruku, na čo ho po druhej žltej poslal pod sprchy.

V 79. minúte si opäť s radosťou fúkol do fujary po hereckej etude vyčerpaného útočníka domácich. Priamy kop zahrali z pravej strany domáci na krátko a jeden z najlepších hráčov na ihrisku Krajčovič prepálil všetko, čo mu stálo v ceste - 1:0.

Zbitým Hrnčiarovanom zatĺkol posledný klinec v 87. minúte po rohovom kope hlavou do odkrytej brány Boháčik, keď Vozo asi rozmýšlal nad nadpisom tohto článku.

Milí bratia a sestry, spomeňme si na slová jedného z najväčších prorokov našej doby, Rockyho: svet nie je len krásne miesto s dúhou, vyhovárať sa na to, alebo na to, to robia len zbabelci a to my nie sme!

Objektívne sme tam, kde sme a môžeme si za to len sami. A len a len sami sa odtiaľ môžeme dostať.