Spartak vyhral v derby, Slovanu nadelil štvorgólový prídel

ŠPORT - Futbal - Spartak | 30.10.2014, 17.02, Ján Král

Derby pre Trnavu! Spartak vo štvrtkovej dohrávke tretieho kola Fortuna ligy na domácej pôde prevalcoval bratislavský Slovan po výbornom výkone 4:0!

Spartak vyhral v derby, Slovanu nadelil štvorgólový prídel

Spartakovská radosť po víťaznom derby. Foto: Ján Král

Belasí v úvode vycítili počiatočný rešpekt zo strany spartakovcov a Milinkovič mal na kopačke gólovku, lenže minul bránu. Vzápätí nepadol gól ani po nedorozumení obrany Trnavy a brankára Rusova.

Od desiatej minúty však prebral taktovku hry Spartak. Čonka vyslal do úniku Mikoviča, ten zatiahol loptu do šestnástky, spätnou prihrávkou vyzval ku skórovaniu Vlaska a ten technickou strelou umiestnil loptu do siete.

Vzápätí mal druhý gól na kopačke Casado a po ňom Mikovič. Obaja však svojimi pokusmi v rozmedzí pár sekúnd len opečiatkovali žrď.

Andeli zvýšili vedenie v 27. minúte. V gólovej príležitosti fauloval v pokutovom území Mikoviča Bagayoko, rozhodca nariadil penaltu a ukázal červenú kartu pravému bekovi Slovana. Sabo sa z jedenástky nemýlil.

Tréner belasých Jozef Chovanec následne stiahol z hry druhého útočníka Soumaha a na ihrisko poslal defenzívneho Vrableca. Trnava v týchto fázach hry na trávniku dominovala, ďalšie údery mohli pridať Sabo, Mikovič či Vyskočil, Perniš však stál na svojom mieste.

Hostia sa pokúsili o korigovanie Peltierom, ktorého strelu vyrazil Rusov, Jablonský trafil v závere polčasu do žrde.

Aj po zmene strán boli aktívnejším tímom domáci. Dvakrát nepresne zakončoval Casado, Vlaskovi zmaril radosť z gólu Perniš, no v 68. minúte vyšla Trnavčanom geniálna akcia. Vlasko uličkou našiel nabiehajúceho Mikoviča, ten sa neulakomil, prihral pred bránu Jendrišekovi, ktorý si ešte prebral loptu a zvýšil na 3:0.

Slovan po tomto momente už pôsobil zmierene s prehrou, a naopak, andeli vedomí si vedenia rozdielom triedy, kontrolovali hru a držali loptu.

V 88. minúte ešte upravili skóre. Najprv Perniš zlikvidoval Mikovičovi tutovku, no o pár momentov na to už nestačil na zakončenie Casada – 4:0!

Vysoké víťazstvo andelov sprevádzal potlesk spokojného hľadiska, Trnava vyhrala na svojom štadióne nad Slovanom po troch rokoch.

Spartak Trnava – Slovan Bratislava 4:0 (2:0)
Góly: 10. Vlasko, 27. Sabo (pen), 68. Jendrišek, 88. Casado
ŽK: Sabo – Soumah, Milinkovič, Mészáros
ČK: 25. Bagayoko (Slovan)
Rozhodovali: Samotný – Ádam, Hancko – Weiss, Glova
Diváci: 2765
SPARTAK: Rusov – Janečka, Bortel, Tóth, Čonka – Casado, Sabo (77. Siva) – Jendrišek, Vlasko (81. B. Bališ), Mikovič – Vyskočil (65. Špalek)
SLOVAN: Perniš – Bagayoko, Hudák, Kolčák, Jablonský – Milinikovič (46. Mészáros), Grendel, Štefánik, Žofčák – Soumah (28. Vrablec), Peltier (79. Kubík)

1 AS Trenčín 15 9 4 2 30 : 14 31 10