Futbal, 5. liga: Trebatice prehrali v Mokrom Háji, Malženice sa dostali na čelo tabuľky

ŠPORT - Futbal - Futbalové ligy | 9.11.2014, 16.44, Ján Král

O prekvapenie kola na úkor Trebatíc sa postaral Mokrý Háj, ktorý doterajšieho lídra tabuľky zdolal 2:0.

Futbal, 5. liga: Trebatice prehrali v Mokrom Háji, Malženice sa dostali na čelo tabuľky

Juraj Braniša (uprostred) strelil druhý gól do siete Oreského. Foto: Ján Král

"Prvý gól dal súper po štandardke, keď dorazili loptu do brány, v úvode druhého polčasu prišla chyba obrancu a následne sme inkasovali gól. Súper sa zatiahol, zavrel sa v obrane a víťazstvo vybojoval. My sme svoje šance nedali, keby sme hrali do rána, gól nedáme," zhodnotil zápas manažér tímu Igor Kučavík.

Malženice domáci duel s Oreským zvládli a po víťazstve 2:0 sa dostali na čelo tabuľky. K dobru majú ešte budúcotýždňovú dohrávku, ktorú Trebatice už nehrajú. Góly strelilo Dynamo až po zmene strán, Vdovjakov zásah poistil z penalty Braniša.

Veľké Kostoľany viedli nad Slovanom Šaštín-Stráže na jeho pôde 2:0, v závere však bez vylúčeného Lesaja víťazstvo neudržali, body sa napokon delili.

Hlohovec rozhodol v Moravskom Svätom Jáne o svojom triumfe už v prvom polčase, keď strelil všetky tri góly a po zmene strán už len zápas kontroloval.

Krakovany doma držali krok s Gbelmi v prvom polčase, po ktorom svietil na ukazovateli skóre nerozhodný stav, no v druhom dejstve hostia strhli víťazstvo na svoju stranu. Úradoval hlavne hosťujúci Šebesta, ktorý strelil štyri góly.

V derby zápase prehrali Horné Orešany s Križovanmi, jediný gól duelu strelil Milan Baláž.