Futbal, OSB: Koprna vystrieľal Borovciam druhé miesto, Banka úradovala v Chtelnici

ŠPORT - Futbal - Futbalové ligy | 9.11.2014, 18.37, prispievatelia

Madunice potvrdili víťazstvom v Ratnovciach, že sú právom líder súťaže. Druhú priečku, ktorou sa kvalifikovali na zimný halový turnaj O pohár predsedu ObFZ Trnava, si vystrieľali vysokým triumfom nad Dolným Trhovišťom Borovce. Hetrikom sa zaskvel hrajúci tréner Koprna.

Futbal, OSB: Koprna vystrieľal Borovciam druhé miesto, Banka úradovala v Chtelnici

Z prvenstva po jeseni sa tešia v Maduniciach. Ilustračné foto: Tomáš Dananai

Tretie prezimujú Pečeňady, vyhrali aj vo Veselom, ktoré je posledné. Len tri body od zostupu sú momentálne Kľačany, ktoré ešte v minulej sezóne hrali vyššiu súťaž. Mizériu podčiarkli domácou prehrou s Prašníkom.

Dolný Lopašov si podelil body s Dubovanmi, Trakovcie zdolali doma Bojničky, Banka triumfovala v Chtelnici.

ADRENALIN OBLASTNÁ SÚŤAŽ B - 15. KOLO:
Borovce - Dolné Trhovište 6:0 (5:0)

Góly: 14., 16. a 41. Koprna, 39. a 45. Radošinský, 83. P. Jankech
BOROVCE: D. Jankech - Kapičák, Baraczka, Kolník, Radošinský, Péči, M. Jankech, Herceg, Urban, Koprna, Štefanka (P. Jankech, Tonkovič, Šašo)
DOL. TRHOVIŠTE: L. Jančička - P. Macejka, M. Šajter, Häckel, Baraniak, K. Jančička, Sobkuliak, Polakovič, Vlčko, B. Macejka, Benko (Kollár)

Dolný Lopašov - Dubovany 2:2 (2:1)
Góly: 6. Lukáč (pen), 23. M. Mačica - 31. Lietavec, 66. M. Kollár
DOL. LOPAŠOV: Pavelský - Čerňanský, Lukáč, P. Braniša, Masárik, Gula, Kubiš, Buchel, T. Mačica, M. Mačica, Beblavý (Špernoga, Kabela, Lenghart)
DUBOVANY: Tonkovič - Š. Strečanský, Kusý, O. Strečanský, Konečný, Vrbík, M. Strečanský, Pastorek, J. Kollár, Lietavec, M. Masarik (M. Kollár, Lányi)

Trakovice - Bojničky 3:0 (2:0)
Góly: 6. Komarňanský, 17. Tanáč, 83. Chudý
TRAKOVICE: Putera - Radošovský, Trokan, Husár, M. Ščasnovič, Kubiš, Tanáč, Ballek, Komarňanský, Ľ. Ščasnovič, Tolarovič (Kubiš, Janovič, Chudý)
BOJNIČKY: M. Kadlec - Kubíček, Bojnanský, Špáčil, Kaplán, Šesták, Kabát, Václavík, Mihina, Pavelka, Bučka (R. Kadlec, Škoda)

Chtelnica - Banka 0:4 (0:2)
Góly: 15. Pazderka, 43. Kusý, 70. Mahrek, 86. P. Bogora
CHTELNICA: M. Bašnák - M. Bolla, Jak. Slabý, Blanárik, Joz. Slabý, O. Zemko, E. Bašnák, M. Piačka, Kalaš, Tomašovič, Bílik (Matejkovič - Kadúc)
BANKA: Rusnák - Vajsábel, Michalák, Benko, Varga, Pazderka, P. Bogora, Lulovič, Kusý, Babiš, Mahrek

Veselé - Pečeňady 1:2 (1:1)
Góly: 5. Bokor - 23. Mitošinka, 46. Ondrášik
VESELÉ: Kubošek - Michalčík, M. Krajčo, Duračka, Strecký, D. Krajčo, Hrčka, Bartovic, Klúčovský, Bokor, Jurda (Konček, Bašovský, Lesay)
PEČEŇADY: Královič - Lužák, Karaba, Durdy, Ondrášik, Mitošinka, Holiš, Adamčík, Adámek, Jankovič, Zubčák (Chudý, Vígh)

Kľačany - Prašník 1:3 (0:1)
Góly: 83. Š. Gula - 8. R. Bielik, 51. M. Klein, 80. P. Klein
KĽAČANY: Kubatka - Šudý, Š. Gula, Peťko, Sečány, M. Gula, Čerči, Ďuriš, Hanke, Loskot, Mikuš (Bôžik)
PRAŠNÍK: Kulich - Nykodem, M. Klein, Žažo, Adamec, Kazík, O. Bielik, M. Konkúš, Ilenčík, R. Bielik (Obuch, Michálik)

JÁN KRÁL

Ratnovce - Madunice 1:2 (1:2)
Góly: 22. Paulovič - 17. Chalány, 45. Vavrinec
RATNOVCE: Krížna - Stachura, Bílik, Paulovič, Petrík, Stolárik, Pulman, Geschwandtner, Kútny, Pavlovič, Žák (Kopal, Vetrík)
MADUNICE: Miník - Žuffa, Kolarik, Vavrinec, Potrok, Hargaš, Mesároš, Rusnáčik, Chalány, T. Horváth, Blaho (Kabát, Bojaj, Sedláčik)

Vderniére jesennej časti sezóny sa hral v Ratnovciach nervózny zápas. Prvú vážnejšiu šancu mal hosťujúci Vavrinec, ale lopta z jeho kopačky skočila vysoko nad. V 16. minúte sa dostal k hlavičke Chalány a líder sa ujal vedenia. Domáci hrozili viac-menej len z brejkov. Jeden im vyšiel na konci 22. minúty po vyšachovaní madunickej defenzívy. Prvé mužstvo tabuľky odpovedalo gólom v 45. minúte. Jeho autorom bol Vavrinec. Po zmene strán sa viac bojovalo ako hralo a prichádzali zbytočné fauly z oboch strán. Vážnejšiu šancu mali už len domáci v 68. minúte. Madunice si víťazstvo už nenechali vziať a prezimujú zo sedembodovým náskokom na čele tabuľky.

MIROSLAV NITKA

Ostrov – Šípkové 4:1 (1:0)
Góly: 78., 80. O. Holán, 22. Mitošinka, 53. Kabát – 90+. Strecký
OSTROV: Hajdin - Regina, Urbánek, Chochula, Bubák, Valo, Bojkovski, Kabát, O. Holán, Mitošinka, Klasovitý (Braško, M. Holán)
ŠÍPKOVÉ: B.Líška - Oška, Balcír, Nižnanský, Lago, Kolník, Šalát, Žilka, Strecký, M.Líška, Ilenčík (Hanuliak, Kusý)

V hodovom derby zápase sa na ťažkom teréne hral výborný futbal. Domáci tlačili, hostia hrali zo zabezbečenej obrany a snažili sa o rýchle brejky. Ostrov išiel do vedenia po krásnom lobe Mitošinku. Po polčase sa hral ešte atraktívnejší futbal, útoky sa striedali na oboch stranách. Na 2:0 zvýšil po krásnom halfvoleji do šibenice Kabát. Následne domáci zahodili minimálne päť tutoviek, keď úplne ovládli hru. Po nájazde dal O.Holán na 3:0, následne po geniálnej prihrávke Klasovitého ten istý hráč zvyšoval na 4:0. Hostia bojovali, chceli nepriaznivý stav korigovať, no podarilo sa im to až v nadstavenom čase po penalte, ktorú premenil Strecký. Domáci vyhrali zaslúžene a hostia môžu ďakovať nízkej efektivite domácich, nakoľko mohli dostať aj tucet gólov.