Futbal, 5. liga: Malženice triumfovali v Mokrom Háji, Zvončín pokoril Krakovany

ŠPORT - Futbal - Futbalové ligy | 16.11.2014, 18.12, Ján Král

Horné Orešany prehrávali po štvrťhodine hry s Moravským Svätým Jánom už dvojgólovým rozdielom a s mužstvom to vôbec nevyzeralo dobre.

Futbal, 5. liga: Malženice triumfovali v Mokrom Háji, Zvončín pokoril Krakovany

Tomáš Jankovič vsietil dva góly Zvončína. Foto: Ján Král

Domácich však rýchlo vrátil do hry Volner a ešte pred polhodinou hry vyrovnal z penalty Kondrček. Do prestávky už Iskra viedla po zásahu Petráša a v druhom dejstve dvoma gólmi Blaža a jedného Galgóciho napokon dosiahla vysoké víťazstvo 6:2.

Zvončín si s prehľadom poradil s Krakovanmi, súperovi uštedril päťgólovú nádielku, keď odpor súpera definitívne zlomil po hodine hry a postupne začal pridávať góly. Po dva presné zásahy zaznamenali Ekhardt a Jankovič.

Malženice prezimujú na čele tabuľky s päťbodovým náskokom pred Trebaticami. V záverečnom zápase jesene vyhrali v Mokrom Háji vysoko 6:2, hoci ešte cez polčas prehrávali 1:2.

Gólostroj Dynama po hodine hry naštartoval Tomáš Sedlák, ďalšími zásahmi sa pridali Komadel a Braniša, obaja dali po dva presné zásahy.

Hlohovec vyhral v Oreskom. Ešte do prestávky otočil nepriaznivo sa vyvíjajúci zápas a v druhom výsledok udržal.

Veľké Kostoľany v Križovanoch v prvom polčase hrýzli, domáci sa však dostali na koňa gólom z úvodu druhého dejstva, keď Baláž nasledoval zdanlivo stratenú loptu, prihrávkou našiel Blaha a ten poslal domácich do vedenia.

V 71. minúte odpovedal Modrovič z penalty nariadenej za faul a vyrovnal. V závere však Blaho potrestal chybu v defenzíve súpera a pohotovým zakončením zariadil trojbodový výsledok pre Križovany.

5. liga – dohrávka 7. kola:

Oreské – Hlohovec 1:2 (1:2)
Góly: 18. Rampáček – 28. Suchánek, 44. Š. Chalány
HLOHOVEC: Hužovič – Andrássy, Pinček, Krajčo, Svíba, I. Chalány, Suchánek, Ivanič, Veľký, Š. Chalány, Adamík (Planieta, Mišech)

Križovany – Veľké Kostoľany 2:1 (0:0)
Góly: 46. a 87. Blaho – 71. Modrovič (pen)
KRIŽOVANY: Drinka – M. Šuran, Červenka, P. Táčovský, Antal, Barniak, T. Táčovský, Málik, Šiška, Blaho, Baláž (Ľ. Táčovský, Bališ, Dobiš)
VEĽ. KOSTOĽANY: Jamrich – Čeliga, Balón, Boldiš, Modrovič, Molnár, Mačica, Troják, Grígel, Janega, Kinči (Porubský, Prosnan)

Borský Mikuláš – Slovan Šaštín-Stráže 2:0 (0:0)

Mokrý Háj – Malženice 2:6 (2:1)
Góly: 39. Chrenka, 45. Valúch – 69. a 80. Komadel, 71. a 89. Braniša, 32. Krupa, 59. T. Sedlák
MALŽENICE: Hluch – Lančarič, Vdovjak, Hutár, Krupa, Lulovič, Karhan, Komadel, T. Sedlák, Svítek, Braniša (Gerši, P. Sedlák, Nádaský)

Horné Orešany – Moravský Svätý Ján 6:2 (3:2)
Góly: 57. a 74. Blažo, 16. Volner, 29. Kondrček (pen), 37. Petráš, 62. Galgóci -7. Chvátal, 15. Juriga
HOR. OREŠANY: Pekarovič – Ostrihoň, Blažo, Stacho, Galgóci, Malý, Kondrček, Petráš, Volner, Beňovič, Bačík (Novák, Lukáčik, Blahuta)

Zvončín – Krakovany 5:0 (1:0)
Góly: 18. a 60. T. Ekhardt (druhý z pen), 70. a 76. Jankovič, 90. Klenkovič
ZVONČÍN: Ševčík – R. Klenkovič ml., Kopčan, Bron, Vandák, Heriban, Chabreček, M. Klenkovič, Jankovič, Sládeček, Ekhardt (Zelenský, Poláček, Houdek)
KRAKOVANY: Radoský – Michálek, Kališ, M. Bogora, Netsch, Bábsky, Sedlák, Toplanský, Ondrejka, Pavlovič, P. Sedlák (Jurda, O. Sedlák)

Spartak Šaštín-Stráže – Gbely 3:1 (2:0)

voľno: Trebatice

1 Malženice 14 12 2 0 57 : 11 38 17