Spartakovci si poradili s Košicami, tri body podčiarkli troma gólmi

ŠPORT - Futbal - Spartak | 22.11.2014, 16.13, Ján Král

Spartakovci sa rozlúčili s domácim publikom víťazstvom. V poslednom tohtoročnom zápase na vlastnom ihrisku zvíťazili nad Košicami 3:1.

Spartakovci si poradili s Košicami, tri body podčiarkli troma gólmi

Trnava mala do zápasu rozprávkový nástup. Neubehla ani minúta hry a Mikovič otvoril skóre, keď svojim pressingom prinútil k chybe Kavku a odrazená lopta doputovala do brány. Andeli mohli rozhodenému súperovi pridať aj ďalší úder, ale skóre nezveľadili a súper ožil.

Diabyho volej ešte Rusov pokryl, Haskič po rohu netrafil bránu, no v 18. minúte prenikol po pravej strane Korijkov, ideálne našiel na päťke hlavu Diabyho a ten trafil do protipohybu Rusova – 1:1.

Trnavskú bojovú zástavu dvíhal hlavne Vlasko. Po polhodine hry si prebral loptu v šestnástke, ale tiesnený obrancom zakončil nepresne. Trnavský stredopoliar prichystal šancu aj pre Mikoviča, ten však zblízka napálil do svojho strážcu.

Gólman Košíc Tofiloski neskôr pohodlne chytil priamy kop Saba, na opačnej strane bol po hlavičke Kavku mužom na svojom mieste Rusov.

Dianie v druhom polčase udal rýchly gól Schranza z 52. minúty. Tofiloski najprv vyrazil bombu Janečku, na následnú strelu trnavského krídelnika však už nemal nárok.

Andeli získali prevahu v strede poľa a postupne sa dostávali aj do šancí. Mikovič mal dve príležitosti, v jednej netrafil loptu podľa svojich predstáv a druhýkrát volil viac sily ako si situácia žiadala.

V 73. minúte bol pri lopte skôr ako Tofiloski Jendrišek, loptu poslal rýchlo pred prázdnu bránu, no Čonka prehlavičkoval cieľ.

Pokoj do trnavských radov mohla vniesť o pár momentov neskôr rýchla kontra, Sabo ju však vyriešil najhoršie ako mohol – neprihral nabiehajúcim spoluhráčom a bodlom vypálil vedľa.

Košice s pribúdajúcimi minútami zvyšovali útočnú aktivitu. Rusova dvakrát v krátkom časovom slede zamestnali rany striedajúceho Skvašíka.

V nadstavenom čase ale udreli do otvorenej obrany Trnavčania. Banovič vonkajším falšom nádherne uvoľnil Mikoviča, ten vrátil na päťku

nabiehajúcemu Jendrišekovi a ofenzívny hrot spartakovskej zostavy pečatil výsledok na konečných 3:1.

Spartak Trnava – MFK Košice 3:1 (1:1)
Góly: 1. Mikovič, 52. Schranz, 90. Jendrišek – 18. Diaby
ŽK: Casado - Kavka, Diaby, Sekulič
Rozhodovali: Valášek – Slyško, Petríček – Vnuk, Prešinský
Diváci: 2413
SPARTAK: Rusov – Janečka, Bortel, Martin Tóth, Čonka – Sabo, Casado (89. Banovič) – Schranz (81. Špalek), Vlasko, Mikovič (90. Greššák) - Jendrišek
KOŠICE: Tofiloski – Korijkov, Kavka, Bašista, Sekulič – Ostojič (69. Skvašík) – Viazanko (75. Novák), Bukata, Huk, Haskič (81. Škutka) - Diaby