Spartak postúpil v pohári cez Žilinu, Rusov chytil v rozstrele dve penalty

ŠPORT - Futbal - Spartak | 25.11.2014, 19.42, Ján Král

V Žiline videli diváci medzi domácim MŠK a Spartakom na slovenské pomery výborný ofenzívny futbal. O postupujúcom do štvrťfinále rozhodli až pokutové kopy, ktoré lepšie zvládli andeli. Rusov chytil šošonom dve penalty.

Spartak postúpil v pohári cez Žilinu, Rusov chytil v rozstrele dve penalty

Spartakovec Mikovič (v bielom) v súboji s Maboukom. Po zápase sa tešil Trnavčan. Foto: Ján Král

Duel lepšie začali domáci, v 6. minúte mal gól na kopačke Mihálik, ale netrafil bránu. Na opačnej strane zamestnal Volešáka vďaka svojmu dôrazu v šestnástke Schranz.

Skóre otvoril v 26. minúte po prihrávke Vlaska zo sedem metrov strelou k tyči Jendrišek. Trnava sa dostala do psychickej výhody a darilo sa jej eliminovať kombinačnú hru súpera.

V 37. minúte sa však dostal k zakončeniu spoza pokutového územia Mihálik a Rusov mal plné ruky práce, aby ranu spacifikoval.

O chvíľu na to si nabehol na pas za obranu Paur, preloboval trnavského gólmana, lopta však letela mimo bránky.

Domáci ešte do prestávky vyrovnali. V 43. minúte si prebral dlhý pas Paur a Tóth v snahe zamedziť nebezpečiu nešťastne stečoval loptu za chrbát vybiehajúceho Rusova – 1:1.

Svižný futbal pokračoval aj po prestávke. Na jednej strane tlieskali diváci Jendriškovmu špicáku, na opačnej po nedorozumení obrany spálil tutovku Lupčo.

To už na trávniku lietali iskry, v súbojoch sa pritvrdzovalo a medzi hráčmi hustla nervozita. Andeli boli blízko ku gólu, keď Janečkov center vyboxoval Volešák len k Jendrišekovi, jeho halfvolej ale odvrátil Piaček.

Po hodine hry zakončil kontru andelov nepresne Sabo. Potom Casado získal loptu pre Jendrišeka, Volešák však jeho pokus chytil, neskôr vyrazil bombu Saba a poradil si aj s veľkou príležitosťou Vlaska.

Prevahu mala v druhom polčase Trnava, v závere ale ešte natiahol Rusova Čmelík a rovnaký hráč v závere zahodil poslednú veľkú šancu domácich, keď predtým Jendrišek hlavičkoval na opačnom póle do rukavíc žilinského gólmana.

Duel sa skončil v riadnom hracom čase remízou a nasledoval rozstrel z pokutových kopov. Rusov chytil v tretej sérii penaltu Jeliča a v piatej Lupča a keďže spomedzi andelov sa z bieleho bodu nepomýlili postupne Casado, Jendrišek, Bortel ani Sabo, postúpili do štvrťfinále Trnavčania.

Slovnaft Cup – osemfinále:
Žilina – Spartak Trnava 1:1 (1:1) na penalty 3:4

Góly: 43. vlastný Tóth - 26. Jendrišek
Penalty: Šriniar – dal 1:0, Casado – dal 1:1, Letič – dal 2:1, Jendrišek – dal 2:2, Jelič – nedal 2:2, Bortel – dal 2:3, Čmelík – dal 3:3, Sabo – dal 3:4, Lupčo – nedal 3:4
ŽK: Paur, Škriniar - Sabo, Bortel, Vlasko
Rozhodovali: Pavlík – Bednár, Bóllo
Diváci: 1188
ŽILINA: Volešák – Mabouka, Piaček, Škriniar, Letič - Pečovský – Jelič, Paur (64. Čmelík), Lupčo, Mihalík – William (76. Klec)
SPARTAK: Rusov – Janečka, Bortel, Tóth, Čonka – Sabo, Casado – Schranz, Vlasko, Mikovič (89. Špalek) - Jendrišek