Trnavské rybníky
reklama

Neúspešní kandidáti žiadajú vyhlásiť voľby za neplatné aj v Chtelnici či Ostrove

AKTUALITY - Región | 28.11.2014, 14.29, prispievatelia

Výsledky komunálnych volieb v Trnavskom kraji napadli na Ústavnom súde SR aj niektorí ďalší neúspešní kandidáti na starostov či primátora.

Neúspešní kandidáti žiadajú vyhlásiť voľby za neplatné aj v Chtelnici či Ostrove

Ilustračné foto: jkr

Cukrovar bývanie
reklama

 

Vyhlásiť voľby primátora mesta Šaštín – Stráže v okrese Senica za neplatné navrhuje terajší primátor Radovan Prstek (Smer-SD), ktorý v nedávnych voľbách skončil na druhom mieste.

 

V meste sa podľa Prsteka pred voľbami aj počas volieb kupovali hlasy voličov, bolo porušené volebné moratórium, tajnosť hlasovania a sloboda volieb. Vyplýva to z jeho podania na Ústavný súd SR.

 

Podobnú sťažnosť ústavnému súdu zaslala aj veľká skupina obyvateľov mesta. Primátorom Šaštína – Stráží sa podľa výsledkov volieb stal Jaroslav Suchánek (nezávislý).

Munipolis Trnava
reklama

 

Prstek v sťažnosti píše, že má informácie o korumpovaní jaternicami, plnými taškami čokolád, ale aj peniazmi. Vchody do niektorých okrskových volebných miestností boli podľa neho monitorované kamerou.

 

Výsledky komunálnych volieb v Trnavskom kraji napadli na Ústavnom súde SR aj niektorí ďalší neúspešní kandidáti na starostov. V obci Veľké Dvorníky (okres Dunajská Streda) sa podľa sťažnosti hlasy kupovali nákupnými poukážkami v hodnote päť eur.

 

V obci Chtelnica v okrese Piešťany získal opätovne zvolený starosta Peter Radošinský (KDH) 808 hlasov, druhý kandidát Ján Horváth (Smer-SD) o päť hlasov menej.

 

Horváth v podaní na ústavný súd namieta okrem porušenia volebného moratória aj manipuláciu s hlasovacími lístkami či nesprávne posúdenie platnosti či neplatnosti hlasov.

 

Ústavnému súdu doručili aj sťažnosti na nezákonnosť alebo neústavnosť volieb zo Šoporne v okrese Galanta, Ostrova v okrese Piešťany a Štefanova v okrese Senica.

 

Sťažnosť na neústavnosť alebo nezákonnosť volieb do orgánu miestnej samosprávy, alebo proti výsledku volieb do orgánu miestnej samosprávy mohli podávať politické strany, kandidáti alebo 10 percent oprávnených voličov príslušného volebného obvodu do 10 dní po oznámení výsledku volieb, teda do 26. novembra.

 

Ústavný súd SR rozhodne o sťažnosti na neústavnosť alebo nezákonnosť voľby do orgánu miestnej samosprávy, alebo proti výsledku volieb do orgánu miestnej samosprávy do 90 dní od doručenia sťažnosti Ústavnému súdu.

 

SITA

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda
reklama
cale clinic
reklama