Trnavský boxer Tibor Kružel sa stal majstrom Slovenska

ŠPORT - Bojové športy | 21.12.2014, 09.00, prispievatelia

Mladý boxer ovládol na tohtoročných Majstrovstvách Slovenska v Bratislave kategóriu do 69 kilogramov.

Vpravo majster Slovenska v kategórii do 69 kilogramov Tibor Kružel. Na fotografii s oddielovým kolegom Miroslavom Michalčíkom. Foto: archív TH.

Mladý trnavský boxer Tibor Kružel výborne reprezentoval počas úvodného decembrového víkendu trnavský box na Majstrovstvách Slovenska v Bratislave.

Kružel odboxoval počas víkendu tri duely. V piatkovom zdolal Mareka Pellera z Lučenca, v sobotu sa stretol s dvojnásobným majstrom Slovenska Tomášom Zoldom.

„Vyhral som 2:1 a bol to môj najťažší súboj celého víkendu. Bol to duel hodný finále,“ povedal Kružel.

V nedeľnom finále porazil Mária Zábojníka z Dubnice a stal sa majstrom Slovenska v hmotnostnej kategórii do 69 kilogramov.

Tibor Kružel získal v spomínaný víkend aj honor najlepšieho boxera celých majstrovstiev Slovenska.

Mladík z Trnavy si momentálne užíva zaslúžený oddych. Do súťažného rytmu sa vráti až začiatkom februára 2015 keď sa predstaví na medzinárodnom turnaji v maďarskom Debrecíne.

„Na takom prestížnom podujatí to bude pre mňa premiéra. Zúčastňujú sa tu veľké mená svetového boxu. Podľa mojich informácií boxovať budú aj olympionici a majstri sveta v rôznych kategóriách,“ prezradil Kružel.

„V rámci Slovenska mám ponuku hosťovať v nitrianskom box klube, najbližšie dni ukážu viac,“ povedal člen a zároveň aj tréner v Boxing Clube Trnava.