Gladiátori dali na Liptove dva góly v posledných desiatich sekundách zápasu a bodovali

ŠPORT - Hokej | 29.12.2014, 07.01, prispievatelia

Trnavčania odvolali brankára a po dvoch góloch poslali zápas do predĺženia.

Gladiátori dali na Liptove dva góly v posledných desiatich sekundách zápasu a bodovali

Ilustračné foto: shutterstock.com

V 33. kole prvej hokejovej ligy cestovali trnavskí hokejisti do Liptovského Mikuláša. Po prvej bezgólovej tretine išli hneď v úvode druhej do vedenia, keď sa presadil Lisoň.

Domáci vyrovnali v 29. minúte. O sedem minút neskôr ich ďalší gól pridal Kuric, no trnavský strelec Lisoň v závere tretiny ešte vyrovnal na 2:2.

V tretej tretine Lipták Uhrík vrátil vedenie na domácu stranu a keď minútu pred koncom zvýšil Poliaček na 4:2 zdalo sa byť rozhodnuté.

Trnavčania si však zobrali oddychový čas a odvolali brankára. Domáci gólman chcel dať gól do prázdnej brány, trafil však pri svojom pokuse skúseného Barinku a ten znížil na 3:4.

Trnava sa hnala do útoku a Baran v čase 59:59 vyrovnal na 4:4. Od tretieho gólu pritom uplynulo iba deväť sekúnd!

Predĺženie gól neprinieslo, v nájazdoch sa viac darilo domácim. Bod je po priebehu zápasu pre gladiátorov viac ako zlatý.

V nedeľu 4. januára 2015 príde do Trnavy regionálny rival zo Senice. Zápas sa začína o 17.00.

1. hokejová liga - 33. kolo
MHk 32 Liptovský Mikuláš – HK Gladiators Trnava 5:4sn (0:0, 2:2, 2:2 – 0:0)
Góly: 29. a 59. Poliaček, 36. Kuric, 50. Uhrík – 21. a 39. Lisoň, 60. Barinka, 60. Baran – rozhodujúci sam. nájazd Poliaček
Strely: 43:34
Vylúčenia: 3:2
Presilovky: 1:0
Oslabenia: 0:0
Rozhodovali: Píšťanský – Žák, Vido
Diváci: 710

L. Mikuláš: Hollý – Ma. Moravčík, Holiga, M. Školiak, Kadlubiak, Mezovský, Janči, Nitriansky – P. Bartík, J. Kuric, Macík – Roháč, Trochta, Števuliak – Uhrík, Piatka, Poliaček – Janček, Legerský

Trnava: Hála – U. Demo, Poláček, Kubica, Krajčík, Burzala, Závodský, Šišmič – Lisoň, M. Baran, Môcik – Kamenický, Bachratý ml., P. Barinka – D. Rosa, Hrbáčik, D. Božik – M. Lukačovič