Trnavskí hokejisti otočili zápas a zdolali slovenskú reprezentačnú osemnástku

ŠPORT - Hokej | 22.1.2015, 07.01, prispievatelia

Mladíci dokonca vyhrali prvú tretinu, v druhej časti hry už dominovali gladiátori.

Trnavskí hokejisti otočili zápas a zdolali slovenskú reprezentačnú osemnástku

Ilustračné foto: Dominika Handzušová

Trnavčania cestovali v rámci dohrávaného siedmeho kola prvej hokejovej ligy do Liptovského Mikuláša, kde má svoj domáci ľad reprezentácia Slovenska do osemnásť rokov.

Mladíci pod hlavičkou národného tímu po góloch Slobodu a Sádeckého prekvapivo vyhrali prvú tretinu 2:1. Za Trnavu skóroval Barinka.

Až v druhej časti hry sa prejavila väčšia skúsenosť gladiátorov a po štyroch presných zásahoch v priebehu dvanástich minút nebolo o víťazovi pochýb. Postupne skórovali Bachratý, Lisoň a dvakrát Glemba.

Mužstvo, navyše, výbornými zákrokmi podržal brankár Hála, ktorý od pätnástej minúty nepustil za svoj chrbát žiadnu strelu domácich.

Už v piatok 23. januára čaká Trnavčanov ďalší výjazd za súperom, tentoraz do Bardejova.

1. hokejová liga - dohrávané 7. kolo
Slovensko U 18 – HK Gladiators Trnava 2:5 (2:1, 0:4, 0:0)
Góly: 3. Sloboda, 15. Sádecký – 12. Barinka, 25. Bachratý, 29. a 37. Glemba (druhý z tr. strieľania), 32. Lisoň
Strely: 38:38
Vylúčenia: 4:5
Presilovky: 1:1
Rozhodovali: Snášel – Bednár, Gavalier
Diváci: 96

Slovensko U 18: Kožiak – Vadovič, D. Trška, Kolesár, Pokorný, Mihalko, Bodák, Ad. Themár – Pataky, Sádecký, Hecl – Struška, Oško, Andrisík – Sloboda, Ondrušek, P. Horvath – L. Žiak

Trnava: Hála – Poláček, Reho, Krajčík, Valjent, Burzala, U. Demo, Kubica – Lisoň, M. Čunderlík, Hluch – Glemba, Bachratý ml., P. Barinka – Kamenický, Hrbáčik, D. Božik – Závodský, Kovaľ, Rosa