Spartak remizoval so Spartou, na Strahove vládla búrlivá atmosféra

ŠPORT - Futbal - Spartak | 24.1.2015, 16.58, Ján Král

Spartak Trnava remizoval v prestížnom zápase so Spartou Praha 0:0. Divácky atraktívny súboj sa hral v búrlivej futbalovej atmosfére, duel sledovalo v sobotu popoludní na Strahove zhruba osemsto fanúšikov, z toho asi dve stovky priaznivcov Trnavy.

Ivan Schranz hlavičkuje po štandardnej situácii. Gól z toho nebol. Foto: Ján Král

Prvú šancu zápasu si vytvorili Trnavčania, Vlasko ale hlavou minul. Do prestávky mohol skórovať Schick, lenže jeho pokus zblokovala obrana na roh. Loptu viac držala Sparta, mala hernú prevahu, andeli však hrozili kontrami. Po jednej z nich Schranz len tesne minul bránu.

Po zmene strán mal gól na kopačke Sládek, no trafil len do brankára. Na opačnej strane pohrozil Breznaník. Pätnásť minút pred koncom podržal mužstvo brankár Strapák, keď výborným zákrokom zlikvidoval gólovú hlavičku súpera. Po stretnutí si od fanúšikov Spartaka vyslúžil za svoj výkon skandovanie svojho mena.

Ultras Sparty sa prezentovali aj pyrom. Foto: Ján Král

„Strapo dnes ukázal, že je výborným gólmanom,“ povedal po zápase na margo výkonu trnavského brankára tréner andelov Juraj Jarábek a pokračoval hodnotením predošlej deväťdesiatminútovky:

„Na toto ročné obdobie a v tejto fázy prípravy to bol výborný zápas a skvelé je, že sa hral na prírodnej tráve. Fantastické bolo publikum, poďakovanie patrí našim fanúšikom, ktorí merali dlhú cestu, samozrejme, ani sparťania sa nenechali zahanbiť. Hralo sa v obrovskom tempe, videli sme dobrý futbal, chýbali len góly. S výsledkom 0:0 i predvedenou hrou na Sparte musíme byť spokojní. Pozitívom je, že dostali šancu aj mladí chlapci ako Jirka, Repa či Bališ. Celý tím odviedol dobrý výkon, takéto zápasy chlapcov posúvajú dopredu,“ dodal.

Priaznivci Trnavy pri tradičnej vytleskávačke. Foto: Ján Král

Sparta Praha – Spartak Trnava 0:0
SPARTA: Vorel – Jánoš, Brabec, Vácha, Costa – Přikryl, Vácha, Matějovský, Konate – Picault – Schick
Striedali: Breznaník, Miškovič, Pešek
TRNAVA (1. polčas): Strapák – Janečka, Nikolič, Bortel, Čonka – Sabo, Casado – Schranz, Vlasko, Mikovič – Sládek
TRNAVA (2. polčas): Strapák – Janečka, Nikolič, Tóth, Mikovič (80. Repa) – Sabo, Casado (80. Jirka) – Schranz (70. B. Bališ), Sládek (60. Greššák), Cleber - Vyskočil