Detva zákerne faulovala na ľade, jej fanúšikovia útočili v hladisku, na zápase zasahovali policajti

ŠPORT - Hokej | 29.1.2015, 07.01, prispievatelia

V polovici stretnutia vyhnali gladiátori detvianskeho brankára na striedačku, zápas ovplyvnilo aj množstvo nervozity a osobných trestov. Odvážni v hľadisku boli aj fanúšikovia Detvy.

Detva zákerne faulovala na ľade, jej fanúšikovia útočili v hladisku, na zápase zasahovali policajti

Momentka zo zápasu. Foto: Dominika Handzušová

S cieľom vrátiť Detve prehru z predvianočného obdobia nastupovali trnavskí hokejisti na zápas 42. kola prvej ligy.

Plán odplaty začal plniť už v prvej minúte presným zásahom Lisoň, ku ktorému sa pridal v deviatej minúte Hluch.

Pred druhým gólom inkasoval úder do hlavy Rosa a v momente, keď sa chcel tešiť zo spoluhráčovho zásahu, poslal ho hosťujúci Sládok nevyberaným spôsobom opäť na ľad. Zákrok po odpískaní mal od fair-play veľmi ďaleko.

Hráč Detvy dostal dvojminútový a desaťminútový osobný trest. Udalosti akoby dodali odvahu hosťujúcim fanúšikom, ktorí si to namierili po tribúne k fanklubu domácich. Usporiadatelia však včas zasiahli.

Neskôr prišlo ešte k ďalším konfliktom s bezpečnostnou službou, vec napokon riešila polícia, ktorá vyviedla nespratníkov z hľadiska.

Hokejistom Detvy sa ešte v prvej tretine podarilo znížiť na rozdiel jedného gólu, keď skóroval Američan Graham.

V 32. minúte zvýšil na 3:1 pre Trnavu navrátilec do zostavy Achs a vyhnal brankára Volentiera na striedačku.

V poslednej časti hry dostal Sládok druhý vyšší trest a ten znamenal aj trest do konca zápasu.

Ďalší z hostí inkasoval desaťminútový osobný trest, keď po faule tak dlho protestoval, až došla rozhodcovi trpezlivosť.

Záverečnú podobu výsledku dal v 52. minúte domáci Valjent. Na skóre 4:1 nič nezmenila ani menšia potýčka Závodského s Grahamom.

Detva patrí k možným súperom Trnavy vo vyraďovacích bojoch. Tento zápas ukázal, že ak by sa tieto mužstvá naozaj spolu stretli, o rušné momenty nebude núdza.