Gladiátori druhý zápas v Detve prehrali, rozhodli tri rýchle góly

ŠPORT - Hokej | 8.2.2015, 10.29, prispievatelia

Trnavskí hokejisti inkasovali v strednej časti hry tri góly za dve minúty. Vyrovnaná séria sa presúva do Trnavy a najbližšie dva zápasy môžu rozhodnúť o postupujúcom do semifinále.

Gladiátori druhý zápas v Detve prehrali, rozhodli tri rýchle góly

Ilustračné foto: shutterstock.com

Po úspešnom prvom vystúpení na ľade Detvy držali Trnavčania krok s domácimi aj úvodnej tretine odvetného zápasu. Až šesť sekúnd pred prvou prestávkou inkasovali v oslabení o jedného muža.

Druhý gól Detvy prišiel po ďalšej využitej presilovej hre v 25. minúte.

Krátko po polovici stretnutia prišla hrozivá dvojminútovka hostí, keď Trnavčania inkasovali hneď tri góly. Tento moment prakticky rozhodol zápas a v tretej časti hry vystriedal Hálu v bráne náhradný brankár Petrovič.

Čestný zásah gladiátorov prišiel až päť minút pred záverečným hvizdom, keď čisté konto Volentierovi pokazil Hluch v presilovke o dvoch hráčov.

Minútu pred koncom uzavrel skóre na 6:1 pre domácich Petro a séria sa presúva do Trnavy za stavu 1:1 na zápasy.

V utorok 10. februára o 17.00 sa začína tretí zápas štvrťfinále, štvrtý zápas je naplánovaný o deň neskôr v rovnakom čase. Hrá sa na tri víťazné zápasy.

1. hokejová liga štvrťfinále play-off 2. zápas
HC 07 Detva – HK Gladiators Trnava 6:1 (1:0, 4:0, 1:1)
Góly: 20., 34. a 36. Parkhouse, 26. Kanaet, 35. Predajniansky, 60. Petro – 55. Hluch
Strely: 40:31
Vylúčenia: 12:13
Presilovky: 2:1
Oslabenia: 1:0
Rozhodovali: Valach – Kollár, Valko