Gladiátori neskórovali, o osude série rozhodne piatkový zápas v Detve

ŠPORT - Hokej | 11.2.2015, 20.34, prispievatelia

Detva za vyrovnanie stavu série môže ďakovať najmä brakárovi Volentierovi, ktorý vychytal v druhom trnavskom zápase čisté konto. Neprekonali ho ani posily domácich zo Senice.

Gladiátori neskórovali, o osude série rozhodne piatkový zápas v Detve

Brankár Hála čelí strele Grahama v treťom zápase. Foto: Dominika Handzušová

Na štvrtý zápas štvrťfinálovej série s Detvou prišli Trnavu posilniť aj dvaja najproduktívnejší hráči základnej časti ligy - Seničania Martin Kalináč a Roman Jurák. Do obrany, rovnako zo Senice, pribudol Jakub Loydl.

Do vedenia išli v siedmej minúte hostia, keď po chybe domácej obrany skóroval Tomáš Tupý.

Ešte v priebehu prvej časti hry mali gladiátori množstvo príležitostí na vyrovnanie, no Volentier v bráne Detvy bol proti.

V druhej tretine tempo upadlo, hostia hrali čo potrebovali, prípadne hrozili nebezpečnými kontrami. Druhý gól zápasu padol až desať minút pred koncom a po ďalšej chybe Trnavy poistil vedenie hostí Juraj Petro.

Trnavčanom nepomohla ani hra bez brankára, Detva si po výhre 2:0 vynútila rozhodujúci piaty zápas na svojom ľade. Zápas o všetko sa začína v piatok 13. februára o 18.00.