Gladiátori inkasovali tri sekundy pred koncom zápasu, do semifinále postúpila Detva

ŠPORT - Hokej | 14.2.2015, 08.20, prispievatelia

V rozhodujúcom piatom zápase play-off sa schyľovalo k predĺženiu, keď tri sekundy pred koncom riadnej hracej doby ukončil domáci Petro gladiátorom sezónu už vo štvrťfinále.

Ilustračné foto: Dominika Handzušová

O postupujúcom do semifinále prvej hokejovej ligy musel v stretnutí medzi Trnavou a Detvou za stavu 2:2 na zápasy rozhodnúť až piaty duel.

Na zimnom štadióne v Detve išli do rýchleho vedenia domáci, keď v tretej a ôsmej minúte skóroval Srnka. Trnavu do zápasu vrátila až presilová hra v závere prvej tretiny, kontaktný gól strelil Jurák.

Napriek nebezpečným šanciam Detvy udreli v polovici zápasu opäť gladiátori zásluhou Kalináča a začínalo sa odznovu.

V poslednej časti hry viedli opäť domáci, keď Parkhouse krížnou strelou prekonal Hálu, no hostia vyrovnali Schmidtom o štyri minúty neskôr.

Keď sa zdalo, že duel pôjde do predĺženia, domáci Petro sa natlačil pred Hálu a tri sekundy pred koncom riadnej hracej doby poslal Detvu do semifinále proti Bardejovu.

Piatok trinásteho nebol pre Trnavčanov vôbec šťastný a so sezónou sa lúčia už vo štvrťfinále.

1. hokejová liga štvrťfinále play-off 5. zápas
HC 07 Detva – HK Gladiators Trnava 4:3 (2:1, 0:1, 2:1)
Góly: 3. a 8. Srnka, 50. Parkhouse, 60. Petro – 20. Jurák, 32. Kalináč, 54. Schmidt
Strely: 36:38
Vylúčenia: 3:3
Presilovky: 0:1
Rozhodovali: Novák – Junek, Nosek