Andeli siahali v dueli so Spartakom Moskva na remízu

ŠPORT - Futbal - Spartak | 17.2.2015, 16.54, Ján Král

Spartak Trnava prehral v záverečnom vystúpení na sústredení v Turecku so Spartakom Moskva 2:3. Andeli však veľmi dlho držali s ruským veľkoklubom krok a neboli ďaleko od dobrého výsledku.

Andeli siahali v dueli so Spartakom Moskva na remízu

Zápas sa hral na sústredení andelov v tureckom Beleku. Foto: Marek Ondrejka

Zápas sa podľa PR manažéra Spartaka Mareka Ondrejku, ktorý ho osobne sledoval, hral vo veľmi dobrom tempe, útoky sa prelievali z jednej strany na druhú, čomu prispieval aj mokrý terén. Ihrisko pred duelom totiž ešte pokrokopili.

Moskovčania sa ujali vedenia, keď sa ich útočníkovi podarilo prehodiť Jakubecha. Andeli vyrovnali v 15. minúte, to prihrávku Vojtuša pred bránku zasunul netradične pravačkou do siete Čonka.

V druhom polčase sa naďalej hralo vo vysokom tempe, oba tímy chceli dať gól. Po dobrom pressingu sa v 55. minúte lopty zmocnil Sabo a povedľa brankára poslal Trnavu do vedenia.

O desať minút neskôr však po faule v šestnástke súper vyrovnal z penalty na 2:2 a keď už sa zdalo, že sa duel skončí remízou, pridali Moskovčania tretí zásah. Po štandardke sa lopta dostala k jednému z hráčov a ten pohodlne povedľa Strapáka trafil do bránky.

Koučovi andelovi v stretnutí pre ľahšie zranenia chýbali Mikovič a  Chovanec, Vlasko začal s tréningom, na zápasovú prax si ale ešte počká.

Moskovský Spartak bol najkvalitnejší súper, s ktorým si andeli merali v Turecku sily. Zverenci Juraja Jarábka podľa správ z Beleku podali výkon na úrovni, za ktorý sa nemusia hanbiť.

Spartak Moskva - Spartak Trnava 3:2 (1:1)
Góly Trnavy: 15. Čonka, 55. Sabo
SPARTAK: Jakubech - Tóth, Nikolič, Bortel, Čonka - Sabo, Casado (46. Greššák) - Janečka, Kecap, Cleber - Vojtuš
Striedali: Strapák - Greššák, Čarnota, Sládek, Bališ, Jirka, Banovič