Spartak porazil Zlaté Moravce, Trnavčania na ihrisku dominovali

ŠPORT - Futbal - Spartak | 21.3.2015, 17.13, Ján Král

Spartak Trnava vyhral v 23. kole Fortuna ligy nad Zlatými Moravcami suverénne 3:0. Nebyť nevyužitých šancí, hostia mohli odchádzať s poriadnou kefou.

Striedajúci Jakub Vojtuš (v bielom) sa ocitol vo viacerých šanciach, skórovať sa mu však nepodarilo. Foto: trnavskyhlas.sk

Andeli mali ideálny vstup do zápasu. Hneď v piatej minúte vnikol do pokutového územia z ľavej strany Sabo, vystrelil a lopta sa zatrepotala v sieti – 1:0.

Zlaté Moravce sa pokúsili o rýchlu odpoveď, Pavelkovo zakončenie však nebolo dôrazné a Kelava si s loptou poradil.

Potom už sa hralo do konca polčasu len na jednu bránku. Kováča zamestnali strely Clebera a Vlaska. Do siete sa pýtala Hlinkova hlavička, no brankár ViOn-u vytiahol skvelý zákrok. Defenzívny stredopoliar neuspel ani v závere polčasu, keď jeho ranu zblokovala obrana súpera na roh.

Trnavčania výborne zachytili aj nástup do druhého dejstva. Cleber napriahol z hranice šestnástky, obranca zmenil smer letu lopty a tá skončila za chrbtom Kováča.

Zlaté Moravce sa po tomto momente pokúsili s výsledkom niečo spraviť, najmä príležitosti Orávika a Charizopulosa sa pýtali do siete.

Spartakovci však komplikácie nepripustili. Vojtuš sa do listiny strelcov po Čonkovom centri ešte nezapísal, no v 67. minúte Cleber napriahol asi z 25 metrov a jeho strela k tyči znamenala už trojgólové vedenie.

Výsledok mohol ešte vylepšiť Vojtuš, jeho delovka narobila Kováčovi poriadne problémy. V sieti neskončil ani Vlaskov lob a Bortelova hlavička zblízka.

V závere ešte zabavil publikum technickými parádami hosťujúci Mikinič, ktorý vyzval ku skórovaniu Juhara, na stave 3:0 sa ale už nič nezmenilo.