FUTBALOVÁ GLOSA: Vozov Šebo pochoval Hrnčiarovciam nádeje na zvrat proti Leopoldovu

ŠPORT - Futbal - Futbalové ligy | 24.3.2015, 07.00, prispievatelia

Futbal na nižších úrovniach treba brať niekedy s nadhľadom. O to sa snaží vo svojich glosách aj futbalista Hrnčiaroviec Peter Vozár.

"Sebo, Sebo, Sebooo", kričia fanúšikovia Celticu Glasgow, keď chcú zosmiešniť súperovho hráča, ktorý vystrelil úplne tragicky. Inšpiroval ich k tomu svojimi zakončovateľskými schopnosťami Filip Šebo (v bledom). Foto: Lukáš Grinaj

Tentoraz písal odľahčene o sobotnom zápase Hrnčiarovce - Leopoldov 1:2 (0:1) (Klikni pre bližší kontext).

Milí priatelia,
škoda, že sa body neudeľujú za krásu, ale za schopnosť dostať mičudu za do siete. Krásni sme boli v nových dresoch. Tak na šesť bodov.

Taktika bola jasná. Kedže k nám zavítal líder súťaže, zo začiatku sme sa zamerali na pozornú obranu.

Leopoldovskí bacharillos s vítrem v zádech lepšie kombinovali, vyťažili však z toho len jednu šancu, keď v ôsmej minúte vychytal Kuzmič osamoteného útočníka hostí.

V 19. minúte však po zbytočnej strate lopty v strede hrišča sa k nej dostal Švestka, prenikol až k hranici šestnástky, kde ho zápasnícky zastavila obrana, k priamemu kopu napriahol menovaný a pavúkovi v šibenici našej brány šprtlo. Nechytateľne 0:1.

Hrnčiarovanov však gól nezlomil a postupne sa osmeľovali, ich snahy však končili pred šestnástkou lídra, najmä keď centrovali jak so snežnicami na nohách. Jediná pološanca domácich tak bola, keď Šurinka z priameho kopu našiel len Vozove chudobné prsá.

Do polčasu sa už stav nemenil. Do toho druhého však lepšie vstúpili fešáci v bielom a už v 49. minúte vystrúhal Vozo Šeba, keď nepochopiteľne po nádhernom Dudkovom centri z päťky hlavou namieril vedľa. V piatok asi kukal do slnka bez sklíčka.

V Glasgowe fanúšikovia po nepremenenej tutovke hovoria "to do a Sebo" (klikni pre kontext), v trnavskom okrese sa uchytilo pomenovanie "spravil Voza".

V tých chvíľach na ihrisku dominovalo domáce mužstvo a bacharillos mohli ďakovať len brankárovi, ktorý dvomi zákrokmi podržal svojich, keď najprv v 54. minúte robinzonádou vytlačil Jeďov priamy kop na roh, aby o dve minúty reflexívnym zákrokom prekazil radosť debutantovi v hrnčiarovskom drese Majovi.

V 64. minúte však bol krátky aj on, keď sa k lopte dostal Dudko, systémom bowlingovej gule dostal celých 100 kíl do súperovej šestnástky, zavrel oči a delovkou takmer vyrazil bránku zo základov. Z pavúka nezostal ani mastný fľak.

Bolo 1:1 a domáci začali veriť na zisk všetkých troch bodov, zvlášť keď už na ihrisku nebol Vozo, ktorý sa na ihrisku prezentoval už len karatistickou vsuvkou.

Chudobnému však aj z Hrnčiaroviec vykypí a to sa potvrdilo v čase vrcholiaceho tlaku domácich, kedy Kuzmič Švestkovu strelu len vyrazil a hosťujúci Gatci akrobaticky zabezpečil tesné víťazstvo Leopoldova.