Futbal, 5. liga: Malženice naplnili predpoklady v Borskom Mikuláši, Veľké Kostoľany prišli o Janíčka

ŠPORT - Futbal - Futbalové ligy | 29.3.2015, 18.54, Ján Král

V sobotu sa hrali dve stretnutia 19. kola piatej ligy západ.

Futbal, 5. liga: Malženice naplnili predpoklady v Borskom Mikuláši, Veľké Kostoľany prišli o Janíčka

Trebatice vydreli víťazstvo v nadstavenom čase. Ilustračné foto: Tomáš Horký

Trebaticie zvládli náročný zápas. S nepríjemnými Gbelmi po polčase prehrávali, no napokon zlepšeným výkonom po zmene strán strhli v nadstavenom čase víťazstvo na svoju stranu. Oba góly strelili domáci po štandardných situáciách, keď dopravili do siete odrazenú loptu.

„Gbely odohrali u nás veľmi dobrý zápas, my sme na ťažkom teréne zle kombinovali. Hlavne prvý polčas bol z našej strany veľmi zlý. Cez prestávku sme prestriedali troch hráčov, obraz hry sa potom zmenil, v podstate sa hralo na jednu bránu. Z posledného priameho kopu sme po dorážke Vlada napokon zvíťazili,“ zhodnotil zápas tréner Trebatíc Vladimír Hornáček.

Na jar ide karta aj Zvončínu. Získal zatiaľ plný počet bodov a víťazstvo si pripísal na konto aj v sobotnom dueli proti Mokrému Háju.

„V prvom polčase sme ušľapali jednu polovicu ihriska, po zmene strán druhú. Chlapci výkonom potešili,“ povedal na margo obrazu hry tréner Zvončína Rudolf Klenkovič.

V jednoznačnom dueli ho nepotešilo iba vylúčenie svojho syna, Rudolfa Klenkoviča mladšieho, ktorý sa po faule na svojho brata Matúša zahral na Zorra pomstiteľa.

„V kabíne ho chalani už začali prezývať Gerrad, dlho na ihrisku ako striedajúci hráč nepobudol,“ dodal Klenkovič.

V nedeľných zápasoch Malženice zvíťazili v Borskom Mikuláši 5:1. V prvom polčase nevyužili viacero šancí a domáci pred prestávkou vyrovnali. Zároveň však prišli o vylúčeného brankára.

Dynamo po zmene strán potvrdilo ambície, prevýšilo súra a zvíťazilo. Dva góly padli z penalty, ktoré rozhodca nariadil po faule na novú posilu lídra súťaže z Jaslovských Bohuníc Lukáša Buchanca. Duel nedohral ani ďalší hráč domácich Černý. Štyri góly v stretnutí zaznamenal Juraj Braniša, ktorý vedie s 31 gólmi tabuľku strelcov.

O vylúčeného Jána Janíčka prišli v Hlohovci už v 19. minúte Veľké Kostoľany. Domáci potom súpera prestrieľali a zvížazili 4:0.

Krakovany neuspeli na Záhorí, Oreskému podľahli 0:2. Križovany si proti Slovanu Šaštín-Stráže schuti zahrali a zastrieľali. V stretnutí dominovali a napokon vyhrali štvorgólovým rozdielom.