Futbal, 2. liga: Juniori Spartaka po dobrom výkone remizovali v Žiline

ŠPORT - Futbal - Spartak | 29.3.2015, 13.25, Ján Král

Juniori Spartaka remizovali v záverečnom kole základnej časti DOXXbet ligy v Žiline s béčkom MŠK 2:2. V tabuľke obsadili deviatu priečku a čaká ich boj o zotrvanie v druhej najvyššej súťaži.

Diváci: 150
ŽILINA: Le Giang (24. Kňažovič)- Minárik, Žilák, Tlacháč, Hučko, Jasenkovský (90. Šmehíl), Klec, Paur (63. T. Ďurica), Škvarka, Hrbek, William
SPARTAK: Kneževič - Hrebík, Djiby Ba, Horník, Chovanec - Galba, Kuzma - Košťál (54. Steinhübel) - Ujlaky (80. Ondra), Baša, Jirka (90. Durič)

Pavol Bartoš (tréner juniorky Spartaka): "V prvom polčase to bol vyrovnaný a obojstranne útočný zápas. V deviatej minúte sme sa po akcii Jirku s Chovancom dostali do vedenia, keď po centri skóroval Ujlaky. Vyrovnávajúcemu gólu Žiliny podľa mňa predchádzal faul na Djibyho Ba, druhý sme dostali po chybe, keď sme neodkopli loptu. Do druhého dejstva sme vstúpili veľmi dobre, súpera sme niekoľko minú nepustili z jeho polovice, výrazné šance mali Steinhübel, Jirka i Baša. Skórovať sa však podarilo až Ujlakymu, ktorý na zadnej žrdi doklepol odrazenú loptu po strele Hrebíka. V druhom polčase sme boli lepším tímom a mohli sme vyhrať. Dobre sme vytláčali hru, získavali lopty, futbal mal veľmi dobrú úroveň, škoda, že sme nemali viac šťastia v koncovke. Podali sme asi náš najlepší výkon, podobalo sa to na zápasy, aké sme hrali na sústredeniu v Turecku. Žilina postavila do stretnutia šesť hráčov A-mužstva, my sme mali v zostave štyroch hráčov, ktorí ešte vekovo spĺňajú kategóriu dorastu - Horníka, Jirku, Košťála a Ujlakyho."