Spartak zdolal Podbrezovú, priblížil sa pohárovej Európe

ŠPORT - Futbal - Spartak | 26.4.2015, 21.32, Ján Král

Prechod do Zlatých Moraviec futbalistov Spartaka Trnava nepoznačil, silu dokumentovali aj vo svojom prechodnom domove na štadióne ViO-u v dueli proti proti Podbrezovej. Svojho súpera zdolali po solídnom výkone 3:1.

Sládek v súboji s Kupčíkom. Foto: Lukáš Grinaj

Tréner Juraj Jarábek musel v zostave riešiť viaceré absencie. Pre trest chýbali Vlasko a Nikolič, iba na lavičke zostal rekonvalescent Cleber. Do základnej jedenástky sa po zranení vrátil stopér Bortel, príležitosť od začiatku opäť dostali Sládek, Kuzma a Hlinka.

Posledný menovaný odohral prvý polčas netradične na poste pravého obrancu, v druhom sa posunul do stredu zálohy.

Andeli výborne zachytili úvod stretnutia, už v 6. minúte rýchlo rozohral Sládek na Mikoviča, ten našiel spätnou prihrávkou nabiehajúceho Kuzmu, ktorý z prvej netradične ľavačkou otvoril prízemnou strelou skóre.

Ďalšie góly mohli pridať Janečka a Sabo, vo výborných príležitostiach ale netrafili bránku. V 28. minúte si ale všetko Sabo vynahradil, keď premenil penaltu nariadenú za faul Minčiča na Hlinku.

Na opačnej strane sa pokutového kopu domáhali aj hostia, Vaščákov pád v pokutovom území však rozhodca Pavlík posúdil ako filmovanie a udelil mu žltú kartu.

Podbrezová sa vrátila do hry v 43. minúte. Po Harvilkovom centri z ľavej strany Škutka hlavou nekompromisne poslal loptu do siete - 2:1.

Železiari ožili a do prestávky mohli ešte vyrovnať. V strede poľa odviedol kvalitnú prácu Vaščák, vyslal do brejku Harvilka, jeho prihrávka preletela šesnástkou na zadnú žrď, no Gál Andrezly sa v koncovke unáhlil a netrafil priestor medzi troma žrďami.

V úvode druhého dejstva mali šance na skórovanie Janečka i Casado, na opačnej strane opäť unikol Harvilko, jeho center opäť zakončoval Škutka, lenže Kelava stál na správnom mieste.

V 61. minúte zaznamenal svoj prvý ligový gól za Spartak Sládek, keď si krásne vymenil loptu s Kuzmom a umiestnenou strelou k tyči zvýšil na 3:1.
Hostí mohol vrátiť do hry zanedlho Vaščák, po Škutkovom priťuknutí ale trestuhodne zblízka prestrelil.

Definitívnu poistku mohol dať v 84. minúte Sabo, avšak po Mikovičovom úniku zblízka nedokázal usmerniť loptu za chrbát Penksu.

Podbrezová zbrane neskladala, brankár Spartaka musel riešiť zakončenia Nworaha a Minčiča, na skóre sa však už nič nezmenilo a andeli získali veľmi cenné tri body z pohľadu boja o pohárovú Európu.

Na Senicu má naďalej štvorbodový náskok. Slovanu, ktorý zakopol v Košiciach, utiekol už na päťbodový rozdiel.

Spartak Trnava - Podbrezová 3:1 (2:1)
Góly: 6. Kuzma, 18. Sabo (pen), 61. Sládek - 43. Škutka
ŽK: Minčič, Vaščák
Rozhodovali: Pavlík - Roszbeck, Pozor
Diváci: 1528
SPARTAK: Kelava - Hlinka, Tóth, Bortel, Čonka - Casado, Kuzma (86. Vyskočil) - Janečka, Sabo, Mikovič (90. Cleber) - Sládek (78. Vojtuš)
PODBREZOVÁ: Penksa - Migaľa, Kupčík, Minčič, Greško - Gal Andrezly, M. Pančík (78. Richnák), Hovančík, Harvilko (72. J. Pančík) - Škutka, Vaščák (69. Nworah)